Serwis informacyjny - Tagi: Indie

poprzednie « wiadomości (1-10) z 10 » następne

1,5 raza więcej osób na świecie popiera wykorzystanie energii jądrowej niż się jej sprzeciwia

Firma Savanta przeprowadziła na zlecenie Radiant Energy Group największe w dotychczasowej historii badanie postaw społecznych wobec energetyki jądrowej. Łącznie w 20 krajach (Chiny, Rosja, Indie, Szwecja, Korea Południowa, Francja, Filipiny, Norwegia, RPA, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Belgia, Kanada, Australia, Niemcy, Włochy, Japonia, Brazylia, Hiszpania i Zjednoczone Emiraty Arabskie) przebadano ponad 20 000 osób.
czytaj więcej

Indie importują uran głównie z Kazachstanu i Kanady

Według danych opublikowanych przez Jitendra Singha, indyjskiego ministra stanu ds. nauki i technologii oraz nauk o Ziemi w pisemnych odpowiedziach na pytania w Rajya Sabha, wyższej izbie indyjskiego parlamentu, Indie w ciągu ostatnich trzech lat importowały nieco ponad 7 564 ton naturalnego uranu, głównie z Kazachstanu i Kanady.
czytaj więcej

Postępy na budowie indyjskiej Elektrowni Jądrowej Rajasthan

W dniu 14 marca 2022 roku halę montażową indyjskiej firmy Bharat Heavy Electricals Limitd (BHEL) opuściła wytwornica pary przeznaczona dla Elektrowni Jądrowej Rajasthan. Jest to czterdziesta druga wytwornica pary wykonana przez tego wytwórcę. Urządzenie przeznaczone jest dla jednego z dwóch budowanych obecnie bloków Elektrowni Jądrowej Rajasthan (nr 7 i nr 8).
czytaj więcej

EDF złożył ofertę na budowę sześciu bloków z reaktorami EPR w indyjskim Jaitapurze

Francuski państwowy koncern energetyczny EDF poinformował dziś, że złożył wiążącą ofertę na budowę sześciu bloków energetycznych z reaktorami EPR w Jaitapurze w indyjskim stanie Maharasztra. Według informacji podanych przez spółkę inwestycja miałaby łączną moc zainstalowaną 9,6 GW i dostarczałaby do 75 TWh energii elektrycznej rocznie.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 10 » następne