Serwis informacyjny - Tagi: BWXT

poprzednie « wiadomości (1-4) z 4 » następne

BWX Technologies wybrane do budowy mikroreaktora Pele

Amerykańska firma BWX Technologies poinformowała, iż w ramach kontraktu przyznanego przez Biuro Zdolności Strategicznych Departamentu Obrony USA zbuduje pierwszy zaawansowany mikroreaktor jądrowy w Stanach Zjednoczonych. Pełnowymiarowy prototyp przenośnego mikroreaktora Pele zostanie ukończony i dostarczony w 2024 roku do testowania w Idaho National Laboratory.
czytaj więcej

BWX Technologies rozwija koncepcję małego reaktora BANR

11 kwietnia amerykańska firma BWX Technologies Inc. (BWXT) poinformowała o postępach w rozwoju swojej technologii mikroreaktorów BANR. BANR ma być przewoźnym reaktorem niewielkiej mocy wykorzystującym paliwo jądrowe TRISO. Jest to jedna z technologii rozwijanych w ramach Programu Demonstracyjnego Zaawansowanych Reaktorów (ARDP) współfinansowanego przez Departament Energii USA. Jak informuje BWXT, odpowiedzialna za ten projekt spółka zależna BWXT Advanced Technologies LLC (BWXT AT) sfinalizowała umowę o podziale kosztów projektu z departamentem.
czytaj więcej

BWXT Canada, GE Hitachi Nuclear Energy oraz Synthos Green Energy z listem intencyjnym o współpracy przy wdrażaniu BWRX-300 w Polsce

Jak poinformowała kanadyjska firma BWXT Canada, GE Hitachi Nuclear Energy oraz Synthos Green Energy podpisały z nią list intencyjny o współpracy przy wdrażaniu małych reaktorów modułowych SMR BWRX-300 w Polsce. Jak podano w komunikacie Synthos Green Energy wraz ze swoimi partnerami, planuje wdrożyć co najmniej 10 bloków BWRX-300 w Polsce do początku lat trzydziestych.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-4) z 4 » następne