poprzednie « wiadomości (1621-1630) z 3829 » następnekonferencje
Polska delegacja uczestniczy w 63. Konferencji Generalnej Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), która odbywa się w dniach 16-20 września 2019 r. w Wiedniu. Nasz kraj reprezentują: Sekretarz Stanu w KPRM, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Michał Kurtyka, p.o Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki Łukasz Młynarkiewicz oraz Dyrektor Departamentu Energii Jądrowej w Ministerstwie Energii Tomasz Nowacki.
czytaj więcejprawo atomowe
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, z dniem 10 września 2019 roku na wniosek Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka, odwołał Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki Andrzeja Przybycina. Zmiana na stanowisku Prezesa PAA jest związana z wdrażaniem Programu Polskiej Energetyki Jądrowej.
czytaj więcejenergetyka
Jak podała w komunikacie prasowym firma ROSATOM, w dniu 1 września 2019 roku pomyślnie zakończono próby ciśnieniowe układów i urządzeń obiegu pierwotnego bloku nr 1 Białoruskiej Elektrowni Jądrowej w Ostrowcu. Celem prób było sprawdzenie wytrzymałości i szczelności układów pod ciśnieniem 24,5 MPa.
czytaj więcejW dniu 31 sierpnia 2019 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Warszawie delegacja rządu Rzeczypospolitej Polskiej pod przewodnictwem Piotra Naimskiego, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej oraz delegacja rządu Stanów Zjednoczonych pod przewodnictwem Ricka Perry’ego, Sekretarza do spraw Energii, a także Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher, odbyły drugie spotkanie w ramach dialogu strategicznego w dziedzinie energii.
czytaj więcejenergetyka
- Rozmawialiśmy o długookresowej strategii dla klimatu, sprawiedliwej transformacji europejskiej i współpracy w dziedzinie polityki jądrowej - powiedział wiceminister energii Tomasz Dąbrowski po zakończeniu polsko-czeskich konsultacji międzyrządowych, które odbyły się 28 sierpnia 2019 roku w Warszawie.
czytaj więcejenergetyka
Amerykańska Komisja ds. Energii Jądrowej (US Nuclear Regulatory Commission - NRC) wydała certyfikat zaprojektowanego w Korei zaawansowanego reaktora APR-1400 o mocy 1400 MWe. Certyfikat wydany przez NRC stwierdza, że projekt w pełni spełnia amerykańskie wymagania bezpieczeństwa.
czytaj więcejmedycyna
Jak sprawić, żeby radioterapia była dokładniejsza i skuteczniejsza w leczeniu nowotworów? Jak podała Fundacja na rzecz Nauki Polskiej naukowcy i lekarze połączyli siły i pracują nad stworzeniem fantomu medycznego do precyzyjnego planowania dawki w radioterapii.
czytaj więcejprawo atomowe
W Dzienniku Ustaw ogłoszona została ustawa z dnia 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo atomowe oraz ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Ustawa wejdzie w życie 23 września tego roku. Zmiany przepisów mają na celu zapewnienie najwyższego możliwego do osiągnięcia poziomu bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej w Polsce, dostosowując go do europejskich i światowych standardów.
czytaj więcejbezpieczenstwo
Belgijskie Centrum Badań Jądrowych podało, że w poniedziałek, 19 sierpnia br. między godziną 13:36 a 13:51 nastąpiło niewielkie uwolnienie radioaktywnego Selenu-75 o aktywności 0,26 GBq, nie mające wpływu na zdrowie ludzi i środowisko naturalne.
czytaj więcejnauka
Atommasz, oddział firmy AEM Technology z Wołgodońska, poinformował o zakończeniu próby ciśnieniowej zbiornika wielofunkcyjnego, prędkiego, badawczego reaktora chłodzonego sodem - MBIR (ros. Многоцелевой исследовательский реактор на быстрых нейтронах). Jest to jeden z kluczowych etapów produkcji reaktora.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (1621-1630) z 3829 » następne