Serwis informacyjny - Tagi: odpady

poprzednie « wiadomości (1-10) z 36 » następne

Zakończono testy fabryczne systemu transportu i montażu wypełniacza bentonitowego w Onkalo

Fińska firma Posiva Oy poinformowała, iż na początku czerwca, w budowanym obiekcie unieszkodliwiania odpadów promieniotwórczych i wypalonego paliwa jądrowego Onkalo, zlokalizowanym obok elektrowni jądrowej Olkiluoto, zakończono testy fabryczne systemu transportu i montażu wypełniacza bentonitowego pomiędzy kapsułami składowiska a podłożem skalnym.
czytaj więcej

Konkurs dla gmin na lokalizację nowego składowiska odpadów promieniotwórczych

Trwa konkurs dla gmin na lokalizację nowego składowiska odpadów promieniotwórczych. - Gmina, w której znajdzie się takie składowisko będzie ważnym elementem całego strategicznego systemu energetyki jądrowej w Polsce” - powiedział wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach 4 marca 2024 r.
czytaj więcej

Ukraina uruchomiła Centralny Magazyn Wypalonego Paliwa

Centralny Magazyn Wypalonego Paliwa (CSFSF) znajduje się na terenie Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia i będzie do niego trafiać, po kilkuletnim schłodzeniu w basenach przechowawczych, paliwo z ukraińskich reaktorów WWER. Przechowalnik został zaprojektowany przez Holtec International na podstawie umowy z ukraińskim Energoatomem.
czytaj więcej

Trwają rozmowy na temat proponowanego szwajcarskiego głębokiego składowiska geologicznego odpadów promieniotwórczych

Jak poinformowała Nagra, szwajcarska firma odpowiedzialna za gospodarkę odpadami promieniotwórczymi, jeszcze w tym roku rozpoczną się rozmowy pomiedzy Swissnuclear, stowarzyszeniem szwajcarskich operatorów elektrowni jądrowych, a lokalnymi społecznościami na temat ewentualnych opłat i odszkodowań w związku z planami budowy w Nördlich Lägern w północnej Szwajcarii głębokiego geologicznego składowiska odpadów radioaktywnych.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 36 » następne