Serwis informacyjny - Tagi: odpady

poprzednie « wiadomości (1-8) z 8 » następne

Szwedzi wzywają rząd do podjęcia decyzji w sprawie ostatecznego składowiska odpadów

Szwedzka organizacja zajmująca się gospodarką odpadami promieniotwórczymi Svensk Kärnbränslehantering wezwała tamtejszy rząd do podjęcia decyzji w sprawie wniosku o budowę obiektu hermetyzacji wypalonego paliwa jądrowego i ostatecznego składowiska wraz z wnioskiem o rozbudowę istniejącego obiektu dla składowania odpadów nisko i średnioaktywnych.
czytaj więcej

Estońska Fermii Energia analizuje możliwe lokalizacje składowiska wypalonego paliwa

W opracowaniu Deep Isolation wykonanym na zlecenie Fermi Energia, spółki zajmującej się wdrażaniem zaawansowanych reaktorów, dokonano analizy potencjalnej przydatności terenów w Estonii pod kątem lokalizacji składowiska odpadów jądrowych w głębokich horyzontalnych otworach wiertniczych. Wstępna ekspertyza nie wykazała żadnych fundamentalnych ograniczeń geologicznych w składowaniu odpadów promieniotwórczych w Estonii oraz potwierdziła, że szereg lokalizacji może potencjalnie spełniać wymogi przepisów bezpieczeństwa MAEA.
czytaj więcej

Szwedzka gmina zatwierdziła lokalizację składowiska wypalonego paliwa

Jak poinformowała szwedzka firma Svensk Kärnbränslehantering AB (SKB) zajmująca się gospodarką odpadami jądrowymi, rada gminy Östhammar przegłosowała przedwczoraj zgodę na utworzenie ostatecznego składowiska wypalonego paliwa jądrowego w Forsmark. Ta „historyczna decyzja” – jak określiła ją SKB – wymaga obecnie zatwierdzenia przez szwedzki rząd.
czytaj więcej

Konsultacje publiczne projektu Uchwały Rady Ministrów w sprawie aktualizacji "Krajowego planu postępowania z odpadami promieniotwórczymi i wypalonym paliwem jądrowym"

Ministerstwo Klimatu rozpoczęło proces konsultacji publicznych projektu Uchwały Rady Ministrów w sprawie aktualizacji "Krajowego planu postępowania z odpadami promieniotwórczymi i wypalonym paliwem jądrowym". Proces prowadzony jest w oparciu o postanowienia uchwały Rady Ministrów nr 190 z dnia 29 października 2013 roku - Regulamin pracy Rady Ministrów (M.P. z 2016 r. poz. 1006, z późn. zm).
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-8) z 8 » następne