Serwis informacyjny - Tagi: ekologia

poprzednie « wiadomości (21-30) z 69 » następne

Chiny uruchomiły oczyszczalnie ścieków medycznych z wykorzystaniem technologii wiązki elektronów

W Chinach uruchomiono pierwszy w Azji demonstracyjny obiekt w skali pilotażowej do oczyszczania ścieków medycznych przy użyciu technologii wiązki elektronów. Zakład w prowincji Hubei, o wydajności 400 metrów sześciennych dziennie, powstał na fundamencie współpracy badawczej i technicznej z MAEA, która rozpoczęła się około 10 lat temu.
czytaj więcej

IPCC: W celu ograniczenia zmian klimatycznych działania potrzebne są już teraz

Jeśli nie dojdzie do natychmiastowej, szybkiej i zakrojonej na szeroką skalę redukcji emisji gazów cieplarnianych, ograniczenie globalnego ocieplenia do około 1,5°C lub nawet 2°C będzie poza zasięgiem – to najważniejsze przesłanie najnowszego raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu. Nowy raport I grupy roboczej IPCC ocenia podstawy fizyczne i jest pierwszą częścią szóstego sprawozdania oceniającego IPCC (AR6), które zostanie ukończone w przyszłym roku.
czytaj więcej

Termin zgłoszeń do Ogólnopolskiego Konkursu na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd został przedłużony!!!

Trwa Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. Konkurs organizuje Instytut Polityki Energetycznej im Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie, wspólnie z partnerami. Termin przesyłania zgłoszeń został przedłużony o 2 tygodnie (do 30 lipca) ze względu na duże zainteresowanie i prośby samorządów.
czytaj więcej

FOTA4Climate zaprasza Gretę Thunberg do udziału w proteście przeciw zamykaniu elektrowni jądrowych w Niemczech

Jak śmiecie zamykać elektrownie jądrowe!? – pytają działacze pro klimatycznej inicjatywy FOTA4Climate, którzy w sobotę, 24 lipca br., przed elektrownią jądrową Grohnde będą protestować przeciw zamykaniu ostatnich elektrowni jądrowych w Niemczech. Do Hemelin w Dolnej Saksonii, obok F4C przyjadą również aktywiści m.in. z Nuklearii, Mothers for Nuclear Deutschland oraz Stand Up For Nuclear. Do udziału w proteście FOTA4Climate zaprosiła także Gretę Thunberg oraz polskie i międzynarodowe organizacje działające na rzecz klimatu.
czytaj więcej

Prof. Piotr Kacejko: Polska może mieć problem z bilansem energetycznym w ciągu 10 lat. Potrzebna dywersyfikacja źródeł energii

Czysty wodór będzie przyszłością zeroemisyjnej energetyki – przewidują specjaliści w dziedzinie elektroenergetyki. Mógłby on być wytwarzany w procesach zasilanych nadwyżkami z produkcji energii z odnawialnych źródeł. Konwersja energetyki nie powinna się jednak odbywać z pominięciem technologii nuklearnych, a w Polsce również źródeł konwencjonalnych, takich jak spalanie węgla czy gazu. Zdaniem prof. Piotra Kacejki, kierownika Katedry Elektroenergetyki Politechniki Lubelskiej, podstawą powinna być dywersyfikacja źródeł.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (21-30) z 69 » następne