poprzednie « wiadomości (21-30) z 69 » następneenergetyka
Jak wynika z opracowań, przeprowadzonych na zlecenie EDF przez ekspertów Ricardo Energy & Environment i zweryfikowanych przez konsultingową firmę WSP, emisja dwutlenku węgla z energii elektrycznej wytwarzanej przez najnowsze elektrownie jądrowe w Wielkiej Brytanii będzie jeszcze niższa niż z energii wiatrowej czy słonecznej.
czytaj więcejenergetyka
Fundacja nuclear.pl wystosowała dziś do Zarządu Stowarzyszenia Polska 2050 list otwarty stanowiący komentarz do ogłoszonego przez stowarzyszenie programu pt.: „Polska na Zielonym Szlaku. Strategia dojścia do neutralności klimatycznej.
czytaj więcejenergetyka
Powstał nowy raport o opłacalności energetyki jądrowej w Polsce. Rekomendacje są jednoznaczne, powinniśmy postawić właśnie na atom, unikając pułapki w jaką wpadli Niemcy.
czytaj więcejenergetyka
Polska oraz Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Francja, Finlandia, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry podpisały list, który francuski minister finansów Bruno Le Maire skierował do europejskich decydentów, podkreślając wkład energii jądrowej w wysiłki na rzecz dekarbonizacji i zapewnienia stabilnych dostaw energii.
czytaj więcejzastosowania
W Chinach uruchomiono pierwszy w Azji demonstracyjny obiekt w skali pilotażowej do oczyszczania ścieków medycznych przy użyciu technologii wiązki elektronów. Zakład w prowincji Hubei, o wydajności 400 metrów sześciennych dziennie, powstał na fundamencie współpracy badawczej i technicznej z MAEA, która rozpoczęła się około 10 lat temu.
czytaj więcejnauka
W najnowszym raporcie IPCC wyraźnie zaakcentowano problemy dotyczące zmian obiegu wody w przyrodzie i wzrostu poziomu oceanów. Po raz pierwszy wymieniono też z nazwy gazy cieplarniane inne, niż CO2, wpływające na ocieplenie - mówią naukowcy, komentując nowy raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu ONZ (IPCC).
czytaj więcejnauka
Jeśli nie dojdzie do natychmiastowej, szybkiej i zakrojonej na szeroką skalę redukcji emisji gazów cieplarnianych, ograniczenie globalnego ocieplenia do około 1,5°C lub nawet 2°C będzie poza zasięgiem – to najważniejsze przesłanie najnowszego raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu. Nowy raport I grupy roboczej IPCC ocenia podstawy fizyczne i jest pierwszą częścią szóstego sprawozdania oceniającego IPCC (AR6), które zostanie ukończone w przyszłym roku.
czytaj więcejTrwa Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. Konkurs organizuje Instytut Polityki Energetycznej im Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie, wspólnie z partnerami. Termin przesyłania zgłoszeń został przedłużony o 2 tygodnie (do 30 lipca) ze względu na duże zainteresowanie i prośby samorządów.
czytaj więcejenergetyka
Jak śmiecie zamykać elektrownie jądrowe!? – pytają działacze pro klimatycznej inicjatywy FOTA4Climate, którzy w sobotę, 24 lipca br., przed elektrownią jądrową Grohnde będą protestować przeciw zamykaniu ostatnich elektrowni jądrowych w Niemczech. Do Hemelin w Dolnej Saksonii, obok F4C przyjadą również aktywiści m.in. z Nuklearii, Mothers for Nuclear Deutschland oraz Stand Up For Nuclear. Do udziału w proteście FOTA4Climate zaprosiła także Gretę Thunberg oraz polskie i międzynarodowe organizacje działające na rzecz klimatu.
czytaj więcejenergetyka
Czysty wodór będzie przyszłością zeroemisyjnej energetyki – przewidują specjaliści w dziedzinie elektroenergetyki. Mógłby on być wytwarzany w procesach zasilanych nadwyżkami z produkcji energii z odnawialnych źródeł. Konwersja energetyki nie powinna się jednak odbywać z pominięciem technologii nuklearnych, a w Polsce również źródeł konwencjonalnych, takich jak spalanie węgla czy gazu. Zdaniem prof. Piotra Kacejki, kierownika Katedry Elektroenergetyki Politechniki Lubelskiej, podstawą powinna być dywersyfikacja źródeł.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (21-30) z 69 » następne