poprzednie « wiadomości (11-14) z 14 » następnenauka
- Aby dzięki energetyce jądrowej przestawić gospodarkę na innowacyjne tory i odpowiedzieć na wyzwania związane z ochroną klimatu, potrzebujemy odpowiednio przygotowanych kadr - powiedział Józef Sobolewski, dyrektor Departamentu Energii Jądrowej Ministerstwa Energii podczas otwarcia 10. Międzynarodowej Szkoły Energetyki Jądrowej, która odbyła się w dniach 26-29 listopada 2018 r. w Warszawie. W wydarzeniu, organizowanym przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych oraz Ministerstwo Energii we współpracy z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Przedsiębiorstwem Państwowym Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych, uczestniczyło prawie 200 osób z Polski i zagranicy.
czytaj więcejnauka
W dniu 22 września 2018 roku na terenie Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych w Różanie organizowany jest przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych Dzień Otwarty. Natomiast w dniach 6 i 7 października 2018 roku w godzinach 9-17 w Ośrodku Jądrowym Świerk odbędą się Dni Otwarte organizowane wspólnie przez NCBJ i Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych.
czytaj więcejRozwój nauki, przemysłu i medycyny nuklearnej w Polsce wymaga posiadania składowiska nisko- i średnioaktywnych odpadów promieniotwórczych. Według szacunku Ministerstwa Energii obecny obiekt w Różanie wypełni się w ciągu najbliższych dziesięciu lat, dlatego poszukiwana jest nowa lokalizacja.
czytaj więcejZakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych w dniach 24-26 września 2016 roku, zorganizował wywóz zużytego wysokowzbogaconego paliwa jądrowego. Wszystko odbyło się zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy Rządem Polskim a Departamentem Energii USA. Jego elementem jest Program Redukcji Zagrożeń Globalnych (GTRI), którym Polska została objęta. Zakłada on, że wysoko wzbogacone zużyte paliwo jądrowe wróci do kraju producenta, którym w przypadku Polski jest Rosja.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (11-14) z 14 » następne