Serwis informacyjny

Dni Otwarte w KSOP i NCBJ

Data dodania: czwartek, 20 września 2018, autor: nuclear.pl

W dniu 22 września 2018 roku na terenie Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych w Różanie organizowany jest przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych Dzień Otwarty. Natomiast w dniach 6 i 7 października 2018 roku w godzinach 9-17 w Ośrodku Jądrowym Świerk odbędą się Dni Otwarte organizowane wspólnie przez NCBJ i Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych.

Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych Różan, fot. ZUOP
Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych Różan, fot. ZUOP

Wejście na teren Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych w Różanie będzie możliwe wyłącznie po wcześniejszej rejestracji, której można dokonać telefonicznie pod numerem +48 22 718 02 59. Zwiedzający KSOP muszą mieć skończone 16 lat. Dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Różan, z terenu Fortu nr 1 przy ulicy Szkolnej w Różanie będzie kursował bezpłatny autokar dowożący zwiedzających do KSOP (zbiórka przy namiocie ZUOP) Godziny rozpoczęcia zwiedzania: 11.00, 13.00, 15.00 (czas zwiedzania KSOP to ok 2 godzin).

W czasie Dni Otwartych w Świerku drzwi swoich laboratoriów i zakładów otworzą, wchodzące w skład NCBJ:

a także znajdujące się na terenie ośrodka jądrowego Świerk* Trasa nieprzeznaczona dla kobiet w ciąży.
** Trasa nieprzeznaczona dla kobiet w ciąży i niedostępna dla młodzieży poniżej 16 lat.

Wydarzenie wzbogaci ekspozycja pod hasłem "Polska atomistyka - dorobek stulecia". Przygotowane wystawy to m.in.:

Rezerwacji można będzie dokonać przez dedykowaną stronę internetową instytutu. Udział w Dniach Otwartych jest możliwy dla osób, które ukończyły 11 rok życia. Osoby niepełnoletnie muszą przebywać w towarzystwie osób dorosłych.


Podziel się z innymi


Komentarze