poprzednie « wiadomości (31-37) z 37 » następneenergetyka
Szwedzka organizacja zajmująca się gospodarką odpadami promieniotwórczymi Svensk Kärnbränslehantering wezwała tamtejszy rząd do podjęcia decyzji w sprawie wniosku o budowę obiektu hermetyzacji wypalonego paliwa jądrowego i ostatecznego składowiska wraz z wnioskiem o rozbudowę istniejącego obiektu dla składowania odpadów nisko i średnioaktywnych.
czytaj więcejenergetyka
Szwedzka firma energetyczna Vattenfall oraz estońska Fermi Energia podpisały list intencyjny w celu dalszego rozszerzenia współpracy w zakresie małych reaktorów modułowych SMR. Przez ostatni rok Vattenfall współuczestniczył w studium wykonalności prowadzonym przez Fermi Energia, mającym na celu zbadanie możliwości rozmieszczenia takich reaktorów w Estonii.
czytaj więcejbezpieczeństwo
Jak poinformowała szwedzka firma Svensk Kärnbränslehantering AB (SKB) zajmująca się gospodarką odpadami jądrowymi, rada gminy Östhammar przegłosowała przedwczoraj zgodę na utworzenie ostatecznego składowiska wypalonego paliwa jądrowego w Forsmark. Ta „historyczna decyzja” – jak określiła ją SKB – wymaga obecnie zatwierdzenia przez szwedzki rząd.
czytaj więcejenergetyka
Jak poinformował Vattenfall, firma przystąpiła wraz z Fortum i innymi szwedzkimi podmiotami do studium wykonalności warunków budowy reaktora SMR w Estonii prowadzonego przez estońskiego dewelopera firmę Fermi Energia. Nowa technologia może pomóc zmniejszyć zależność Estonii od paliw kopalnych a Vattenfallowi dać nową wiedzę na jej temat.
czytaj więcejenergetyka
Elektrownie jądrowe Forsmark i Ringhals należące do szwedzkiego koncernu energetycznego Vattenfall w ubiegłym roku dostarczyły łącznie 53,3 TWh energii elektrycznej. To jeden z najlepszych wyników w historii.
czytaj więcejenergetyka
Pomimo chwytliwych haseł głoszonych m.in. przez przywódców europejskich państw o pilnej konieczności podjęcia zdecydowanych działań na rzecz klimatu, m.in. podczas ostatniego COP25 w Madrycie, końcówka grudnia przyniosła zamknięcie trzech kolejnych bloków jądrowych w trzech europejskich krajach.
czytaj więcejenergetyka
Aż 78% ankietowanych w Szwecji - w porównaniu z 71% w 2017 roku - zdecydowanie popiera energetykę jądrową, 43% jest otwartych na budowę nowych elektrowni jądrowych, a 35% chciałoby aby szwedzkie reaktory pracowały do końca ich projektowanego czasu życia – wynika z badań przeprowadzonych przez Novus i opublikowane przez Analysgruppen. Natomiast tylko 11% ankietowanych jest przeciwnych energii jądrowej.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (31-37) z 37 » następne