Serwis informacyjny

Ukraiński Atomenergomash dostawcą komponentów dla paliwa Westinghouse

Data dodania: środa, 23 lutego 2022, autor: nuclear.pl

Westinghouse Electric Sweden poinformował o zakończeniu audytu zintegrowanego systemu zarządzania w ukraińskich zakładach Atomenergomash, które są wydzieloną częścią operatora elektrowni jądrowych firmy Energoatom, pod kątem zgodności z wymaganiami norm ISO 9001:2015 oraz SQSR 13-067.

Dzięki temu ukraiński Atomenergomash (nie mylić z rosyjskim Atomenergomashem, który stanowi część korporacji Rosatom) został autoryzowanym dostawcą głowic i trzpieni do kaset paliwowych Westinghouse.

- Aby zorganizować ich produkcję, w zakładzie Atomenergomash został zainstalowany niezbędny sprzęt. Obecnie kończą się prace rozruchowe, proces uruchamiania i kwalifikacji operacji technologicznych - powiedział Grigorij Horodner, dyrektor generalny Atomenergomashu. - Oczekuje się, że w ciągu sześciu miesięcy zaczniemy produkować głowice i trzpienie do kaset paliwowych Westinghouse - dodał Horodner.

Komponenty, które zostaną wyprodukowane na Ukrainie, zostaną prawdopodobnie wykorzystane nie tylko do produkcji zespołów paliwowych, które Westinghouse dostarczy na potrzeby ukraińskich elektrowni jądrowych, ale także dla innych odbiorców produktów Westinghouse na całym świecie.

Jednym z priorytetowych zadań Energoatomu na 2022 rok jest uruchomienie w zakładzie Atomenergomash produkcji komponentów do kaset paliwowych w technologii Westinghouse.

Atomenergomash jest multidyscyplinarną spółką zależną Energoatomu, która opracowuje i produkuje certyfikowane produkty i wykonuje naprawę i remonty urządzeń cieplnych i mechanicznych, elementów rurociągów dla elektrowni jądrowych i konwencjonalnych na Ukrainie.


Podziel się z innymi


Komentarze