Serwis informacyjny - Tagi: Ukraina

poprzednie « wiadomości (1-10) z 71 » następne

MAEA: przywrócono bieżącą transmisję danych z Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej poinformowała wczoraj o przywróceniu bieżącej transmisji danych z Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej do siedziby MAEA. Transmisja ta obejmuje dane niezbędne dla zapewnienia nadzoru nad materiałami jądrowymi, w tym obraz z pomieszczeń, w których takie materiały się znajdują i jest normalną procedurą wdrażaną we wszystkich cywilnych obiektach energetyki jądrowej (a także innych obiektach zajmujących się przetwarzaniem materiałów jądrowych).
czytaj więcej

Ukraiński Energoatom wzmacnia współpracę z amerykańskim Westinghouse

2 czerwca 2022 roku podczas uroczystości na terenie Chmielnickiej Elektrowni Jądrowej firmy Energoatom oraz Westinghouse Electric Company podpisały trzy umowy: w sprawie rozszerzenia dostaw paliwa jądrowego dla wszystkich elektrowni jądrowych na Ukrainie, zwiększenia liczby planowanych do budowy bloków jądrowych AR1000® i utworzenia Centrum Inżynieryjno-Technicznego Westinghouse na Ukrainie.
czytaj więcej

MAEA udaje się z misją do Czarnobyla

Rafael Mariano Grossi, dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, poprowadzi w tym tygodniu misję ekspercką do Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej na Ukrainie, aby wspomóc wysiłki na rzecz zapobiegania niebezpieczeństwu awarii jądrowej podczas obecnego konfliktu w kraju.
czytaj więcej

Dyrektor MAEA z wizytą na Ukrainie

Rafael Mariano Grossi, Dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, udał się na Ukrainę, gdzie bierze udział w rozmowach z wyższymi urzędnikami rządowymi na temat planowanego przez MAEA udzielenia pilnej pomocy technicznej w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony obiektów jądrowych w kraju i zapobieżenia ryzyku awarii, która mogłaby zagrozić ludziom i środowisku.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 71 » następne