poprzednie « wiadomości (11-20) z 22 » następneenergetyka
Podczas odbywającego się w Niemczech szczytu przywódców Grupy G7, Prezydent Joe Biden zapowiedział wsparcie Rumunii kwotą 14 mln USD na badania Front-End Engineering and Design na rzecz wdrożenia w tym kraju pierwszej w swoim rodzaju elektrowni wyposażonej w mały reaktor modułowy SMR firmy Nuscale Power.
czytaj więcejenergetyka
Jak podaje EURACTIV.pl unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług Thierry Breton twierdzi, że inwestycje w energię jądrową w ciągu najbliższej dekady powinny pochłonąć 50 mld euro, a do 2050 roku 500 mld euro, aby spełnić cele Unii Europejskiej w zakresie redukcji emisji i rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną.
Jak podaje EURACTIV.pl unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług Thierry Breton twierdzi, że inwestycje w energię jądrową w ciągu najbliższej dekady powinny pochłonąć 50 mld euro, a do 2050 roku 500 mld euro, aby spełnić cele Unii Europejskiej w zakresie redukcji emisji i rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną.' rel='nofollow'>czytaj więcejnauka
Konsorcjum włoskiego Ansaldo Nucleare i rumuńskiego Reinvent Energy otrzymało kontrakt o wartości około 20,0 mln EUR na zaprojektowanie, dostawę, wybudowanie i uruchomienie obiektu badawczego w celu opracowania reaktorów chłodzonych ołowiem.
czytaj więcejenergetyka
Polska oraz Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Francja, Finlandia, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry podpisały list, który francuski minister finansów Bruno Le Maire skierował do europejskich decydentów, podkreślając wkład energii jądrowej w wysiłki na rzecz dekarbonizacji i zapewnienia stabilnych dostaw energii.
czytaj więcejenergetyka
19 marca 2021 roku - Liderzy Czech, Francji, Węgier, Polski, Rumunii, Słowacji i Słowenii wystosowali wspólny list do Komisji Europejskiej w sprawie roli energetyki jądrowej w polityce klimatyczno-energetycznej UE.
czytaj więcejenergetyka
Jeżeli w Polsce ma powstać elektrownia jądrowa, to w 2021 roku musi być gotowy model finansowania tak wielkiej inwestycji. Będzie to duży koszt dla podatników, jeżeli chcemy mieć tańszą energię.
czytaj więcejenergetyka
Pomimo podpisanych w ostatnim miesiącu przez USA z Polską i Rumunią umów o współpracy w zakresie rozwoju energetyki jądrowej w tych krajach, Francja nie odpuszcza i podpisuje podobne porozumienie z Rumunią oraz kontynuuje rozmowy z Polską.
czytaj więcejenergetyka
Projekt porozumienia międzyrządowego o współpracy w zakresie rozbudowy i modernizacji rumuńskiego programu jądrowego został podpisany między Rumunią a USA. Obszary współpracy mogłyby obejmować ukończenie bloków 3 i 4 w Elektrowni Jądrowej Cernavoda oraz remont bloku 1.
czytaj więcejenergetyka
Rumunia ogłosiła przetarg na wykonanie studium wykonalności dotyczącego ukończenia bloków 3 i 4 elektrowni jądrowej Cernavoda, za które jest gotowa zapłacić do 1 mln lei rumuńskich) (ok. 910 000 PLN).
czytaj więcejenergetyka
Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej zakończyła przegląd długoterminowego bezpieczeństwa operacyjnego Elektrowni Jądrowej Cernavoda w Rumunii. O przeprowadzenie misji przeglądowej Pre-SALTO (Safety Aspects of Long Term Operation) wystąpił operator elektrowni, firma Societatea Nationala Nuclearelectrica.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (11-20) z 22 » następne