Serwis informacyjny - Tagi: Rumunia

poprzednie « wiadomości (1-10) z 19 » następne

Kolejny krok do budowy SMR Nuscale w Rumunii

Amerykańska firma NuScale Power poinformowała wczoraj o podpisaniu w dniu 28 grudnia 2022 roku z rumuńską firmą RoPower Nuclear, w której udziały w równych częściach posiadają SN Nuclearelectrica oraz Nova Power & Gas, umowy na front-end Engineering and Design (FEED) dla projektu SMR NuScale VOYGR™ w Rumunii.
czytaj więcej

EURACTIV.pl: Potrzeba 500 mld euro do 2050 roku na energetykę jądrową w UE

Jak podaje EURACTIV.pl unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług Thierry Breton twierdzi, że inwestycje w energię jądrową w ciągu najbliższej dekady powinny pochłonąć 50 mld euro, a do 2050 roku 500 mld euro, aby spełnić cele Unii Europejskiej w zakresie redukcji emisji i rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną.
Jak podaje EURACTIV.pl unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług Thierry Breton twierdzi, że inwestycje w energię jądrową w ciągu najbliższej dekady powinny pochłonąć 50 mld euro, a do 2050 roku 500 mld euro, aby spełnić cele Unii Europejskiej w zakresie redukcji emisji i rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną.' rel='nofollow'>czytaj więcej

Rumunia wybuduje nowy kompleks Athena.

Konsorcjum włoskiego Ansaldo Nucleare i rumuńskiego Reinvent Energy otrzymało kontrakt o wartości około 20,0 mln EUR na zaprojektowanie, dostawę, wybudowanie i uruchomienie obiektu badawczego w celu opracowania reaktorów chłodzonych ołowiem.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 19 » następne