poprzednie « wiadomości (1-10) z 120 » następnenauka
Dezinformacja na tematy związane z energetyką jądrową w ostatnich latach stała się jednym z podstawowych narzędzi wojny hybrydowej. Działania rosyjskich służb mające na celu wzbudzanie strachu przed pomocą Ukrainie, czy uniezależnieniem europejskiej energetyki od importu rosyjskiego gazu i ropy stają się coraz mniej skuteczne, i co raz bardziej karykaturalne. Wielokrotnie informowaliśmy o fałszywych ostrzeżeniach na temat radioaktywnych chmur czy tajnych laboratoriach konstruujących broń jądrową.
czytaj więcejmedycyna
Jak donosi Nederlandse Omroep Stichting (NOS) – holenderski nadawca publiczny, tamtejsi lekarze zaniepokojeni są zależnością dostaw radionuklidów medycznych od Rosji.
czytaj więcejenergetyka
Rosyjscy okupanci podpalili opony w chłodni kominowej Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej (ZAES) w celu wywołania paniki.
czytaj więcejenergetyka
Stało się tak po podpisaniu 13 maja 2024 roku przez prezydenta Bidena "Prohibiting Russian Uranium Imports Act". Ustawa wejdzie w życie po 90 dniach od chwili podpisania. Zakazany zostanie do roku 2040 import do USA nienapromienionego uranu nisko-wzbogaconego (<20% U-235) wyprodukowanego w Rosji lub przez rosyjskie podmioty.
czytaj więcejenergetyka
Firma Savanta przeprowadziła na zlecenie Radiant Energy Group największe w dotychczasowej historii badanie postaw społecznych wobec energetyki jądrowej. Łącznie w 20 krajach (Chiny, Rosja, Indie, Szwecja, Korea Południowa, Francja, Filipiny, Norwegia, RPA, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Belgia, Kanada, Australia, Niemcy, Włochy, Japonia, Brazylia, Hiszpania i Zjednoczone Emiraty Arabskie) przebadano ponad 20 000 osób.
czytaj więcejnauka
28 grudnia 1963 roku uruchomiono w Instytucie Kurczatowa w Moskwie reaktor badawczy MR. Dlaczego o tym piszemy? Bo na nim oparta jest polska MARIA, od niego też być może w pewnej mierze pochodzi jej imię.
czytaj więcejenergetyka
Podczas konferencji klimatycznej COP28 w Dubaju, liderzy Stanów Zjednoczonych, Kanady, Japonii, Francji i Wielkiej Brytanii zobowiązali się przeznaczyć w ciągu trzech najbliższych lat 4,2 miliarda dolarów na uniezależnienie się od Rosji w zakresie łańcucha dostaw paliw jądrowych.
czytaj więcejenergetyka
27 czerwca 1954 roku w radzieckim Obnińsku koło Moskwy uruchomiono pierwszą na świecie elektrownię jądrową.
czytaj więcejenergetyka
Jak podała Międzynarodowa Agencja Energetyczna IAE w najnowszym numerze World Energy Investment globalne inwestycje w budowę elektrowni jądrowych w 2023 roku wzrosną o 18% i osiągną 63 miliardy dolarów, ponad dwukrotnie więcej niż w 2015 roku (29 miliardów dolarów).
czytaj więcejenergetyka
Senatorowie i reprezentanci obu izb Kongresu Stanów Zjednoczonych, z obu głównych partii zaproponowali ustawę, która zakaże importu rosyjskiego uranu do USA.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (1-10) z 120 » następne