Serwis informacyjny - Tagi: Rosja

poprzednie « wiadomości (1-10) z 54 » następne

Jakóbik: Inwestycja polskiego miliardera zaszkodzi polskiej elektrowni jądrowej

Trzeci na liście najbogatszych Polaków, Zygmunt Solorz-Żak chce odkupić projekt elektrowni jądrowej na terenie Rosji. Polski miliarder planuje przeprowadzić transakcję poprzez spółkę ZE PAK, poprzez odkupienie udziałów w projekcie Bałtyckiej Elektrowni Jądrowej w Obwodzie Kaliningradzkim. Chce to zrobić wraz z węgierskim partnerem, spółką MVM. Produkowana tam energia miałaby trafiać m.in do Polski.
czytaj więcej

PI: ZE PAK chce zainwestować z węgierskim MVM w Bałtycką Elektrownię Jądrową

Jak poinformowała wczoraj nieoficjalnie Polityka Insight należąca do Zygmunta Solorza-Żak spółka ZE PAK podjęła rozmowy, z węgierską grupą energetyczną MVM (Magyar Villamos Művek Zártkörűen működő Részvénytársaság) - właścicielem kilku elektrowni, w tym Elektrowni Jądrowej Paks, w zakresie wspólnej inwestycji w Bałtycką Elektrownię Jądrową zlokalizowaną w rosyjskim obwodzie kaliningradzkim.
czytaj więcej

LMZ wprowadza na rynek wolnoobrotową turbinę o mocy 1255 MWe dla bloków WWER-TOI

Leningradzkie Zakłady Metalowe LMZ, wchodzące w skład firmy Power Machines, poinformowały o zakończeniu testów prototypowej turbiny wolnoobrotowej o mocy 1255 MW. Opanowanie tej technologii sprawiło, że LMZ, jak informuje firma, jest jedynym przedsiębiorstwem na świecie, które produkuje potężne turbiny parowe zarówno w wersji wysokoobrotowej, jak i wolnoobrotowej.
czytaj więcej

Złożono wniosek o pozwolenie na budowę El Dabaa w Egipcie

Egipski Urząd ds. Elektrowni Jądrowych wystąpił do tamtejszego Urzędu Regulacji Jądrowych i Radiologicznych o pozwolenie na budowę pierwszego i drugiego bloku Elektrowni Jądrowej El Dabaa. Czteroblokową elektrownię zgodnie z pakietem kontraktów, które weszły w życie 11 grudnia 2017 roku buduje rosyjski Rosatom. Koncern poinformował, że po uzyskaniu pozwolenia prace budowlane ruszą na pełną skalę.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 54 » następne