Serwis informacyjny - Tagi: Rosja

poprzednie « wiadomości (1-10) z 52 » następne

Jakóbik: Inwestycja polskiego miliardera zaszkodzi polskiej elektrowni jądrowej

Trzeci na liście najbogatszych Polaków, Zygmunt Solorz-Żak chce odkupić projekt elektrowni jądrowej na terenie Rosji. Polski miliarder planuje przeprowadzić transakcję poprzez spółkę ZE PAK, poprzez odkupienie udziałów w projekcie Bałtyckiej Elektrowni Jądrowej w Obwodzie Kaliningradzkim. Chce to zrobić wraz z węgierskim partnerem, spółką MVM. Produkowana tam energia miałaby trafiać m.in do Polski.
czytaj więcej

PI: ZE PAK chce zainwestować z węgierskim MVM w Bałtycką Elektrownię Jądrową

Jak poinformowała wczoraj nieoficjalnie Polityka Insight należąca do Zygmunta Solorza-Żak spółka ZE PAK podjęła rozmowy, z węgierską grupą energetyczną MVM (Magyar Villamos Művek Zártkörűen működő Részvénytársaság) - właścicielem kilku elektrowni, w tym Elektrowni Jądrowej Paks, w zakresie wspólnej inwestycji w Bałtycką Elektrownię Jądrową zlokalizowaną w rosyjskim obwodzie kaliningradzkim.
czytaj więcej

LMZ wprowadza na rynek wolnoobrotową turbinę o mocy 1255 MWe dla bloków WWER-TOI

Leningradzkie Zakłady Metalowe LMZ, wchodzące w skład firmy Power Machines, poinformowały o zakończeniu testów prototypowej turbiny wolnoobrotowej o mocy 1255 MW. Opanowanie tej technologii sprawiło, że LMZ, jak informuje firma, jest jedynym przedsiębiorstwem na świecie, które produkuje potężne turbiny parowe zarówno w wersji wysokoobrotowej, jak i wolnoobrotowej.
czytaj więcej

Złożono wniosek o pozwolenie na budowę El Dabaa w Egipcie

Egipski Urząd ds. Elektrowni Jądrowych wystąpił do tamtejszego Urzędu Regulacji Jądrowych i Radiologicznych o pozwolenie na budowę pierwszego i drugiego bloku Elektrowni Jądrowej El Dabaa. Czteroblokową elektrownię zgodnie z pakietem kontraktów, które weszły w życie 11 grudnia 2017 roku buduje rosyjski Rosatom. Koncern poinformował, że po uzyskaniu pozwolenia prace budowlane ruszą na pełną skalę.
czytaj więcej

Irak planuje budowę w kraju elektrowni jądrowej

Władze Iraku planują budowę w kraju elektrowni jądrowej, co powinno pomóc w rozwiązaniu kryzysu energetycznego. Pomimo tego, że Irak posiada drugie co do wielkości złoża ropy naftowej na świecie, kraj ten wciąż nie może zapewnić sobie stabilnych źródeł energii elektrycznej, co prowadzi do częstych awarii sieci, przerw w dostawach prądu i wywoływanych nimi niepokojami społecznymi.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 52 » następne