poprzednie « wiadomości (61-70) z 262 » następneenergetyka
Jak poinformowała wczoraj Kancelaria Prezesa Rady Ministrów rząd przyjął uchwałę w sprawie zapewnienia finansowania budowy elektrowni jądrowej o mocy elektrycznej do 3750 MWe na obszarze gmin Choczewo lub Gniewino i Krokowa. Projekt ustawy został przedłożony przez Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.
czytaj więcejenergetyka
Jak poinformowała dziś Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska Polska zakończyła kolejny etap konsultacji w sprawie budowy i eksploatacji pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. W trakcie spotkania bilateralnego, polscy eksperci w sposób wyczerpujący odnieśli się do kwestii podnoszonych przez przedstawicieli strony duńskiej.
czytaj więcejenergetyka
Wczorajsza konferencja prasowa po podpisaniu umowy, określającej zasady współpracy pomiędzy Polskimi Elektrowniami Jądrowymi a konsorcjum Westinghouse oraz Bechtel przyniosła nam również wizualizacje planowanej w lokalizacji "Lubiatowo-Kopalino" pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
czytaj więcejenergetyka
Czołowe na świecie firmy z sektora cywilnej energetyki jądrowej Westinghouse i Bechtel wspólnie utworzą konsorcjum do zaprojektowania i wybudowania elektrowni jądrowej na Pomorzu. Umowa, która określa główne zasady współpracy między PEJ a konsorcjum amerykańskich firm została podpisana 25 maja 2023 roku w Warszawie.
czytaj więcejenergetyka
26 pomorskich samorządów: samorząd województwa pomorskiego, powiat wejherowski, pucki i lęborski oraz 22 gminy to sygnatariusze złożonego na ręce Premiera Mateusza Morawieckiego memorandum w sprawie rządowego programu dla powiatu lęborskiego, wejherowskiego i puckiego w związku z planowaną budową elektrowni jądrowej.
czytaj więcejenergetyka
Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska Polska udzieliła Niemcom wszelkich wyjaśnień w sprawie budowy i eksploatacji elektrowni jądrowej w województwie pomorskim. W czasie zorganizowanego przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska spotkania polscy eksperci w sposób wyczerpujący odnieśli się do kwestii podnoszonych przez przedstawicieli rządu Republiki Federalnej Niemiec.
czytaj więcejenergetyka
Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska, który w ramach procedury wydawania tzw. decyzji środowiskowej dla pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej prowadzi konsultacje transgraniczne z kilkunastoma krajami, podsumował dotychczasowe działania.
czytaj więcejenergetyka
Dziś, 13 kwietnia 2023 roku, wraz z wejściem w życie nowelizacji tzw. specustawy jądrowej Polskie Elektrownie Jądrowe, spółka odpowiedzialna za przygotowanie procesu inwestycyjnego pierwszej polskie elektrowni jądrowej, złożyła w Ministerstwie Klimatu i Środowiska wniosek o wydanie decyzji zasadniczej dla elektrowni która powstanie na Pomorzu. To kolejny istotny krok na drodze do rozpoczęcia budowy obiektu.
czytaj więcejenergetyka
W dniu 13.04.2023 roku wchodzi w życie nowelizacja tzw. specustawy jądrowej, zawierająca szereg rozwiązań mających na celu usprawnienie procesu inwestycyjnego w energetykę jądrową. Biorąc pod uwagę szeroko zakrojone plany inwestycyjne w te źródła energii w Polsce oraz zainteresowanie rynku, nowelizacja specustawy była pożądana przez potencjalnych inwestorów. W końcu otoczenie prawne przygotowania i prowadzenia inwestycji jest jednym z kluczowych warunków branych przed uwagę przy przystąpieniu do prac.
czytaj więcejbezpieczeństwo
Państwowa Agencja Atomistyki poszukuje kandydatów na stanowiska związane z programem budowy elektrowni jądrowych w Polsce i rozwojem nowych technologii jądrowych, takich jak małe reaktory modułowe SMR.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (61-70) z 262 » następne