poprzednie « wiadomości (121-130) z 262 » następneenergetyka
Gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, iż w przetargu na opracowanie dokumentacji dla budowy nowej drogi krajowej do gminy Choczewo w woj. pomorskim wpłynęło 11 ofert. Trasa ta pozwoli na sprawny dojazd do regionu, w którym znajduje się preferowana lokalizacja pierwszej polskiej elektrowni jądrowej („Lubiatowo-Kopalino”).
czytaj więcejnauka
Dziś w Ambasadzie Francji w Warszawie, w obecności Frédérica Billet, Ambasadora Francji w Polsce, Międzynarodowy Instytut Energii Jądrowej I2EN podpisał porozumienia o współpracy z Politechniką Warszawską i Uniwersytetem Warszawskim. Podobne porozumienie z AGH zostanie zawarte w najbliższych dniach.
czytaj więcejenergetyka
Przyspieszają prace nad włączeniem taniej, stabilnej i niezależnej od warunków pogodowych energii jądrowej do miksu energetycznego Polski. W odróżnieniu od programu rządowego, który zakłada uruchomienie wielkoskalowej elektrowni jądrowej w 2033 roku, KGHM i Tauron widzą przyszłość energetyki jądrowej w SMR - małych reaktorach modułowych.
czytaj więcejenergetyka
25 kwietnia 2022 roku podczas uroczystej ceremonii w Rezydencji Ambasadora USA w Warszawie, przy obecności Pana Ambasadora Mark’a Brzezińskiego i najwyższego szczebla kierownictwa firmy Bechtel Corporation i Westinghouse zostały podpisane porozumienia z 12 polskimi firmami w sprawie potencjalnej budowy dwóch nowych elektrowni jądrowych.
czytaj więcejenergetyka
W dniach 20-22 kwietnia 2022 roku w Warszawie miało miejsce Polsko-Fińskie Forum Przemysłu Jądrowego (Polish-Finnish Nuclear Summit). Wydarzenie to zgromadziło blisko 120 uczestników reprezentujących fińskie i polskie podmioty, wykonujące prace dla szeroko rozumianej energetyki jądrowej: przedstawicieli firm produkcyjnych oraz inżynieryjnych, ośrodków naukowych, instytucji dozorowych oraz administracji rządowych obu krajów.
czytaj więcejenergetyka
Koreańska firma KHNP złożyła dziś ofertę techniczną i komercyjną na budowę elektrowni jądrowych w Polsce. Zaprezentowana przedstawicielom polskiego rządu oferta zakłada budowę 6 reaktorów APR-1400 o łącznej mocy 8 400 MWe.
czytaj więcejenergetyka
Przedstawiciele Państwowej Agencji Atomistyki oraz Urzędu Dozoru Technicznego uczestniczą w trzymiesięcznych programach stażowych (OJT – on-the-job training) w Stanach Zjednoczonych. Celem wyjazdu jest wzmocnienie zaplecza ekspertów i inspektorów, którzy będą brali udział w procesie nadzoru budowy oraz eksploatacji elektrowni jądrowej w Polsce.
czytaj więcejenergetyka
11 kwietnia 2022 roku, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, we współpracy z firmą EDF, zorganizowała w Warszawie szkolenie dla decydentów i menadżerów wysokiego szczebla, mające na celu wprowadzenie do tematyki specyficznych standardów stosowanych w przemyśle jądrowym.
czytaj więcejenergetyka
Gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad głosił przetarg na sporządzenie dokumentacji dla budowy nowej drogi krajowej do gminy Choczewo w woj. pomorskim, która umożliwi sprawny dojazd do regionu, w którym znajduje się preferowana przez inwestora lokalizacja elektrowni jądrowej.
czytaj więcejbezpieczeństwo
Pracownicy Państwowej Agencji Atomistyki odbyli trzydniowy warsztat szkoleniowy z ekspertami Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Szkolenie przygotowuje PAA do przeprowadzenia samooceny systemu dozoru jądrowego w ramach Zintegrowanego Przeglądu Dozoru Jądrowego IRRS (ang. Integrated Regulatory Review Service).
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (121-130) z 262 » następne