poprzednie « wiadomości (1-8) z 8 » następneenergetyka
Niemieckie CDU i CSU zapowiadają ponowne uruchomienie atomu w Niemczech. Nie wiedzą też jak doszło do jego wyłączenia.
czytaj więcejenergetyka
W niedzielę niemieckie media (m.in. gazeta Bild am Sonntag) poinformowały, że premier rządu Bawarii Markus Söder (CSU, jednocześnie przewodniczący tej partii) ma zamiar wnioskować do rządu federalnego w Berlinie o nowelizację ustawy o odejściu kraju od energetyki jądrowej tak, by możliwa była dalsza eksploatacja tego typu obiektów w krajach związkowych pod nadzorem władz lokalnych.
czytaj więcejenergetyka
Na zdjęciu Elektrownia Jądrowa Neckarwestheim z dwoma blokami wyposażonymi w reaktory wodne ciśnieniowe PWR.
czytaj więcejenergetyka
15 kwietnia zostaną ostatecznie odłączone od sieci trzy ostatnie niemieckie elektrownie jądrowe Emsland, Isar II i Neckarwestheim II, dostarczające od dziesiątek lat ogromne ilości niskoemisyjnej energii dla niemieckich i europejskich odbiorców.
czytaj więcejenergetyka
W piątek, 11 listopada 2022 roku, głosami SPD, Zielonych i FDP, Bundestag przegłosował przedłużenie pracy trzech ostatnich niemieckich elektrowni jądrowych do 15 kwietnia 2023 roku.
czytaj więcejenergetyka
Trzy niemieckie reaktory jądrowe wyłączone w 2021 roku mają możliwość ponownego uruchomienia, poinformował w wywiadzie dla „Welt” Joachim Bühler, CEO TÜV-Verband – inspekcji technicznej, która w Niemczech zajmuje się kontrolami bezpieczeństwa.
czytaj więcejenergetyka
Jak podała wczoraj agencja Reuters Rząd Niemiec rozważa możliwość późniejszego niż pierwotnie zakładano odejścia od energetyki jądrowej. Dotychczas rząd zapowiadał całkowitą rezygnację z energetyki jądrowej z końcem tego roku jako nieodwołalną.
czytaj więcejenergetyka
Jak donoszą niemieckie media, tamtejszy rząd jest w posiadaniu ekspertyzy wykonanej przez TÜV Süd, według której reaktor jądrowy Isar-2 w Bawarii ma na stanie paliwo pozwalające jej działać do sierpnia 2023 roku.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (1-8) z 8 » następne