Serwis informacyjny - Tagi: APR1400

poprzednie « wiadomości (1-10) z 34 » następne

ZE PAK, PGE i KHNP podpisały list intencyjny dotyczący planu rozwoju elektrowni jądrowej w lokalizacji Pątnów

Dziś w Seulu w obecności Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina oraz Ministra Handlu, Przemysłu i Energii Korei Chang-Yang Lee, polskie firmy energetyczne ZE PAK i PGE oraz koreańska KHNP podpisały list intencyjny w sprawie planu rozwoju elektrowni jądrowej w Pątnowie w oparciu o technologię APR1400.
czytaj więcej

PIE: Koszt wytworzenia prądu z elektrowni jądrowej jest 2,5-4 razy niższy niż z węgla

Polski Instytut Ekonomiczny, publiczny think tank ekonomiczny z historią sięgającą 1928 roku, w najnowszym numerze Tygodnika Gospodarczego PIE ocenił, iż w zależności od wybranej w Polsce technologii i wariantu budowy koszt wytwarzania energii elektrycznej w elektrowni jądrowej jest od 2,5 do nawet 4 razy niższy niż w przypadku elektrowni węglowych na parametry nadkrytyczne.
czytaj więcej

Korea i Polska zacieśniają współpracę w dziedzinie energetyki jądrowej i przemysłu zaawansowanych technologii

30 czerwca w Warszawie odbył się „Korean Nuclear and High-tech Day 2022”, którego ideą było wzmocnienie współpracy między Polską a Koreą Południową w zakresie technologii jądrowych. Współorganizatorami spotkania były Polska Izba Energetyki i Ochrony Środowiska oraz firma Korea Hydro & Nuclear Power, która 21 kwietnia 2022 roku złożyła ofertę techniczną i cenową na budowę elektrowni jądrowych w Polsce.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 34 » następne