Serwis informacyjny - Tagi: AP1000

poprzednie « wiadomości (11-20) z 62 » następne

Hałuszczenko o planach rozbudowy Chmielnickiej Elektrowni Jądrowej

25 stycznia minister energetyki Ukrainy Herman Hałuszczenko udzielił agencji Reuters wywiadu, w którym przedstawił plany rozbudowy Chmielnickiej Elektrowni Jądrowej. Są one ambitniejsze, niż wcześniej przedstawiane przez resort i Energoatom, i zakładają zarówno dokończenie dwóch bloków z reaktorami WWER-1000, jak i budowę dwóch nowych z reaktorami AP1000.
czytaj więcej

Parlament Bułgarii przeznaczył 1,5 miliarda lewów na budowę dwóch bloków jądrowych AP1000 w EJ Kozłoduj

Parlament Bułgarii zadecydował o przeznaczeniu 1,5 miliarda lewów (ok. 3,3 mld złotych) na budowę dwóch bloków jądrowych AP1000 w Elektrowni Jądrowej Kozłoduj. Pieniądze mają zostać przeznaczone na fazę przygotowawczą budowy nowych bloków jądrowych, jednocześnie parlament przyjął też wstęny harmonogram według którego pierwszy z pary nowych bloków miałby zostać uruchomiony do roku 2034.
czytaj więcej

Poznaliśmy lokalizacje, w których być może powstaną kolejne elektrownie jądrowe

Pod koniec sierpnia grupa posłów i posłanek Razem – Magdalena Biejat, Daria, Gosek-Popiołek, Maciej Konieczny, Adrian Zandberg i Marcelina Zawisza złożyła interpelację do Minister Klimatu i Środowiska. Posłowie prosili w niej o wskazanie podmiotów, technologii i lokalizacji, dla których wydano decyzję zasadniczą, oraz tych dla których toczą się obecnie postępowanie w sprawie jej wydania.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (11-20) z 62 » następne