Serwis informacyjny

Kanadyjskie Bruce Power i Ontario Power Generation będą współpracować nad rozwojem nowych technologii jądrowych

Data dodania: środa, 20 kwietnia 2022, autor: nuclear.pl

Bruce Power i Ontario Power Generation podpisały 6 kwietnia 2022 roku porozumienie, w ramach którego obie firmy będą współpracować nad rozwojem nowych technologii jądrowych w Ontario. Umowa jest rozszerzeniem dotychczasowej współpracy w zakresie prac renowacyjnych bloków CANDU.

Zarówno OPG, jak i Bruce Power uważają, że energia jądrowa odgrywa kluczową i rozszerzoną rolę w systemie elektroenergetycznym przyszłości, ponieważ wysiłki na rzecz walki ze zmianami klimatu można osiągnąć tylko poprzez zwiększenie dostaw czystej i stabilnej energii elektrycznej.

Flota reaktorów jądrowych CANDU w Ontario zapewnia już około 60 procent czystej energii elektrycznej prowincji, a dzięki wysiłkom obu organizacji w zakresie przedłużenia żywotności bloków CANDU, będzie nadal utrzymywać podstawę niskoemisyjnego systemu elektroenergetycznego w Ontario przez dziesięciolecia.

Wspólne doświadczenie w obsłudze i modernizacji floty reaktorów CANDU w Ontario pozwoliło OPG i Bruce Power skoordynować swoje wysiłki w rozszerzaniu roli energii jądrowej w walce ze zmianami klimatu poprzez ocenę opcji technologicznych, promowanie wydajności regulacyjnej i opracowywanie strategii w celu jak najlepszego zaspokojenia potrzeb społeczności Ontario.

- Współpraca OPG z Bruce Power pomoże rozwinąć nowe opcje jądrowe dla długoterminowej produkcji czystej energii dla Ontario i Kanady - powiedział Chris Ginther, wiceprezes wykonawczy ds. strategii biznesowej i zarządzania komercyjnego w OPG.

Umowa o współpracy rozszerzy innowacyjne prace, które Bruce Power i OPG podjęły w celu rozwoju technologii jądrowych w Kanadzie. Współpracując ze sobą, Bruce Power i OPG będą współpracować nad strategiami regulacyjnymi i innymi czynnikami umożliwiającymi stworzenie nowej floty jądrowej. Firmy będą również współpracować w celu oceny potencjalnych możliwości przyszłego wdrożenia małych reaktorów modułowych SMR i innych nowych technologii jądrowych w Ontario i poza nim.

- Bruce Power zdecydowanie wspiera projekt SMR OPG w Darlington i z niecierpliwością czeka na rozszerzenie naszej wieloletniej współpracy z OPG w celu szerszego rozwoju nowej technologii jądrowej, aby stworzyć możliwości gospodarcze dla prowincji, wspierać innowacje i zaspokajać przyszłe potrzeby energetyczne przy jednoczesnym osiągnięciu celu zerowej emisji - powiedział James Scongack, dyrektor ds. Rozwoju i wiceprezes wykonawczy usług operacyjnych w Bruce Power.

- Energia jądrowa jest podstawą czystej sieci elektrycznej Ontario, która jest w ponad 90 procentach wolna od emisji. Współpraca między kluczowymi liderami branży, takimi jak ta, zapewni, że Ontario nadal będzie liderem w rozwoju czystych technologii dziś i w nadchodzących latach - powiedział Todd Smith, minister energii Ontario.


Podziel się z innymi


Komentarze