Serwis informacyjny - Tagi: Kanada

poprzednie « wiadomości (1-10) z 41 » następne

1,5 raza więcej osób na świecie popiera wykorzystanie energii jądrowej niż się jej sprzeciwia

Firma Savanta przeprowadziła na zlecenie Radiant Energy Group największe w dotychczasowej historii badanie postaw społecznych wobec energetyki jądrowej. Łącznie w 20 krajach (Chiny, Rosja, Indie, Szwecja, Korea Południowa, Francja, Filipiny, Norwegia, RPA, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Belgia, Kanada, Australia, Niemcy, Włochy, Japonia, Brazylia, Hiszpania i Zjednoczone Emiraty Arabskie) przebadano ponad 20 000 osób.
czytaj więcej

W Darlington powstaną docelowo 4 bloki BWRX-300

Ontario Power Generation (OPG), operator kanadyjskiej Elektrowni Jądrowej Darlington ogłosił, że po budowie pierwszego bloku SMR z reaktorem BWRX-300, planuje budowę trzech kolejnych. Miałyby one zostać oddane do ruchu po roku 2036. Tym samym Elektrownia Jądrowa Darlington urosłaby z obecnych 3500 MW do 4700 MW.
czytaj więcej

Kto dostarcza na świecie uran?

Największym na świecie producentem i dostawcą uranu do produkcji paliwa jądrowego jest kazachska firma Kazatomprom, która utrzymuje pozycję światowego lidera w wydobyciu naturalnego uranu od 2009 roku. w 2022 roku firma odpowiadała za 23% światowej produkcji uranu.
czytaj więcej

Global Atomic finalizuje dwie umowy ma dostawy uranu

Kanadyjska fima Global Atomic łącząca produkcję uranu oraz koncentratu cynku poinformowała, że 8 maja 2023 roku sformalizowała list intencyjny z czerwca 2022 roku i podpisała z jednym z głównych amerykańskich dostawców umowę na zakup uranu z kopalni Dasa położonej 105 km na południe od miasta Arlit, w Republice Nigru.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 41 » następne