Serwis informacyjny - Tagi: PGE

poprzednie « wiadomości (1-10) z 12 » następne

Sejmowa Komisja do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych zajmie się Sejmowa Komisja do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych

W ubiegły czwartek media obiegły ustalenia Polityki Insight dotyczące „zamrożenia” projektu budowy EJ Konin-Pątnów przez PGE PAK Energia Jądrowa S.A. we współpracy z koreańską spółką KHNP. PGE PAK Energia Jądrowa S.A. to nazwa wspólnej spółki PGE Polskiej Grupy Energetycznej (największej polskiej, państwowej grupy energetycznej) i ZE PAK – właściciela elektrowni m.in Pątnów i Konin w Koninie, podmiotu którego większościowym właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak.
czytaj więcej

Firma Korea Hydro Nuclear Power odwiedziła Konin

5 lutego br. przedstawiciele Korea Hydro Nuclear Power odwiedzili Konin, w którym planowana jest inwestycja budowy elektrowni jądrowej z wykorzystaniem ich technologii. Ponadto zorganizowano seminarium prezentujące inwestycję, w którym uczestniczyli m.in. Insik Park, wiceprezes wykonawczy KHNP odpowiedzialny za międzynarodowy rozwój biznesu jądrowego, Hoonmin Lim, ambasador Republiki Korei w Polsce, Tomasz Nowak, poseł na Sejm RP z okręgu konińskiego oraz Piotr Korytkowski, prezydent miasta Konin.
czytaj więcej

Wojciech Dąbrowski w Korei: Energetyka jądrowa ważnym elementem polskiej ścieżki transformacji

- Elektrownia jądrowa w regionie konińskim będzie zapewniać stabilne dostawy taniej i czystej energii, zastępując wygaszane źródła węglowe - mówił Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej podczas otwarcia sesji plenarnej pt. „Polityka energetyki jądrowej na rzecz neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i bezpieczeństwa energetycznego” w trakcie międzynarodowej konferencji ICAPP, która odbyła się w Gyeongju w Korei Południowej.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 12 » następne