Serwis informacyjny

Firma Korea Hydro Nuclear Power odwiedziła Konin

Data dodania: środa, 7 lutego 2024, autor: nuclear.pl

5 lutego br. przedstawiciele Korea Hydro Nuclear Power odwiedzili Konin, w którym planowana jest inwestycja budowy elektrowni jądrowej z wykorzystaniem ich technologii. Ponadto zorganizowano seminarium prezentujące inwestycję, w którym uczestniczyli m.in. Insik Park, wiceprezes wykonawczy KHNP odpowiedzialny za międzynarodowy rozwój biznesu jądrowego, Hoonmin Lim, ambasador Republiki Korei w Polsce, Tomasz Nowak, poseł na Sejm RP z okręgu konińskiego oraz Piotr Korytkowski, prezydent miasta Konin.

Prezentacja miała na celu zapoznanie przedstawicieli regionu z projektem budowy elektrowni jądrowej w Koninie oraz wzmocnienie komunikacji z regionem. Zaprezentowano najważniejsze informacje o projekcie, mocne strony koreańskiej technologii ARP1400 oraz osiągnięcia w ramach inwestycji realizowanej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Spółka KHNP podkreślała fakt, że budowa elektrowni jądrowej pozwoli na ożywienie lokalnej gospodarki oraz utworzenie nowych miejsc prac. W przypadku Korei, mieszkańcy obszaru elektrowni jądrowej korzystają z wielu udogodnień powstałych z różnych inwestycji w zakresie kultury i turystyki, środowiska, edukacji oraz opieki medycznej.

– Dzisiejsze seminarium jest kolejnym krokiem w kierunku komunikacji z miastem Konin, a w przyszłości planujemy zorganizować programy umożliwiające wymianę na różnych poziomach w regionie, w którym ma zostać zbudowana elektrownia jądrowa – powiedział Insik Park.

Spółka KHNP po zawarciu listu intencyjnego z PGE oraz ZE PAK w październiku 2022 r., nieustannie współpracuje z partnerem projektu, w tej chwili trwają rozmowy z PGE PAK Energia Jądrowa dotyczące zawarcia umowy na realizację studium wykonalności projektu.


Podziel się z innymi


Komentarze