Serwis informacyjny - Tagi: Niemcy

poprzednie « wiadomości (1-10) z 32 » następne

1,5 raza więcej osób na świecie popiera wykorzystanie energii jądrowej niż się jej sprzeciwia

Firma Savanta przeprowadziła na zlecenie Radiant Energy Group największe w dotychczasowej historii badanie postaw społecznych wobec energetyki jądrowej. Łącznie w 20 krajach (Chiny, Rosja, Indie, Szwecja, Korea Południowa, Francja, Filipiny, Norwegia, RPA, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Belgia, Kanada, Australia, Niemcy, Włochy, Japonia, Brazylia, Hiszpania i Zjednoczone Emiraty Arabskie) przebadano ponad 20 000 osób.
czytaj więcej

GDOŚ: Niemcy "nie mają więcej pytań” w prawie polskiej elektrowni jądrowej

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska Polska udzieliła Niemcom wszelkich wyjaśnień w sprawie budowy i eksploatacji elektrowni jądrowej w województwie pomorskim. W czasie zorganizowanego przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska spotkania polscy eksperci w sposób wyczerpujący odnieśli się do kwestii podnoszonych przez przedstawicieli rządu Republiki Federalnej Niemiec.
czytaj więcej

Rząd Bawarii wnioskuje o dalszą eksploatację tamtejszych elektrowni jądrowych

W niedzielę niemieckie media (m.in. gazeta Bild am Sonntag) poinformowały, że premier rządu Bawarii Markus Söder (CSU, jednocześnie przewodniczący tej partii) ma zamiar wnioskować do rządu federalnego w Berlinie o nowelizację ustawy o odejściu kraju od energetyki jądrowej tak, by możliwa była dalsza eksploatacja tego typu obiektów w krajach związkowych pod nadzorem władz lokalnych.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 32 » następne