Serwis informacyjny - Tagi: Niemcy

poprzednie « wiadomości (1-7) z 7 » następne

Rajewski: polska elektrownia jądrowa nie doprowadzi do wysiedlenia Niemców z Berlina

Dwa dni temu w mediach niemieckich [1][2] (a potem i gdzieniegdzie w polskich) pojawiły się alarmistyczne artykuły stwierdzające, że awaria w przyszłej polskiej elektrowni jądrowej może spowodować zagrożenie nawet dla rejonu Berlina i Hamburga, odległych o ponad 400 km (w artykułach podano 450 km, w istocie do Berlina z obu rozpatrywanych lokalizacji jest mniej niż 400, ale nie bądźmy drobiazgowi). Artykuły powoływały się na analizę szwajcarskich specjalistów i okraszone były sugestywną grafiką istotnie pokazującą rozchodzenie się chmury skażeń z rejonu Żarnowca w rejon Berlina.
czytaj więcej

Polscy aktywiści klimatyczni i ekologiczni proszą rząd i obywateli Niemiec o ponowne rozważenie decyzji o zamknięciu sprawnych elektrowni jądrowych na terenie Niemiec

W piątek 18 grudnia 2020 roku, o godzinie 12:00 aktywiści klimatyczni i ekologiczni inicjatywy FOTA4Climate złożyli w ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie list otwarty polskich naukowców, intelektualistów, aktywistów i obywateli do rządu, parlamentarzystów, organizacji, kościołów oraz obywateli Republiki Federalnej Niemiec w sprawie ponownego rozważenia decyzji o ostatecznym wyłączeniu operujących na terenie Republiki Federalnej Niemiec sprawnych elektrowni jądrowych, podjętej przez rząd niemiecki w 2011 roku.
czytaj więcej

Rajewski: Dlaczego polscy aktywiści protestują pod niemiecką elektrownią jądrową?

Dziś grupa polskich (FOTA4Climate), holenderskich i niemieckich aktywistów protestuje pod niemiecką Elektrownią Jądrową w Philippsburgu w Badenii-Wirtembergii. Protest związany jest z wyłączeniem ostatniego bloku tej elektrowni zaplanowanym na koniec tego roku - oraz szerzej z decyzją władz Republiki Federalnej Niemiec o odejściu od energetyki jądrowej.
czytaj więcej

Ekolodzy z FOTA4Climate jadą do Niemiec protestowac przeciw zamykaniu elektrowni jądrowych

29 grudnia w miejscowości Philippsburg w Badenii Wirtembergii (25 km na północ od Karlsruhe) polscy aktywiści ekologiczni z FOTA4Climate w towarzystwie „atomowych misiów polarnych” - symboli atomu przyjaznego dla środowiska, będą protestować przeciwko zamykaniu sprawnie działającej elektrowni jądrowej w tej miejscowości. Bezprecedensowa akcja polskich aktywistów ma zwrócić uwagę na szkodliwe dla klimatu konsekwencje tej decyzji oraz konieczność podejmowania pragmatycznych działań ponad narodowymi czy politycznymi ambicjami.
czytaj więcej

Polscy naukowcy i ekolodzy domagają się wycofania Niemiec z zamykania energetyki jądrowej

Grupa ponad 100 polskich przedstawicieli nauki i działaczy ekologicznych podpisała się pod listem otwartym w sprawie wyłączania z eksploatacji sprawnych elektrowni jądrowych działających na terenie Republiki Federalnej Niemiec. Skierowany do przywódców, aktywistów ekologicznych i obywateli Niemiec, list ma na celu rozważenie wycofania się z planów wyłączenia sprawnych, działających na terenie Niemiec elektrowni jądrowych.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-7) z 7 » następne