poprzednie « wiadomości (41-50) z 64 » następneenergetyka
W odbywających się w zeszłym tygodniu w Korei Południowej wyborach prezydenckich wygrał konserwatysta Jun Suk-yeol. Prezydent elekt, który obejmie urząd 10 maja 2022 roku w swojej kampanii wyborczej zapowiedział odwrót od antyatomowej polityki kraju i przywrócenie mu pozycji globalnego gracza na światowym rynku technologii jądrowych.
czytaj więcejenergetyka
Amerykańska firma Holtec International i południowokoreańska firma Hyundai Engineering & Construction podpisały umowę o globalnej współpracy przy rozwoju i budowie małych reaktorów modułowych SMR-160.
czytaj więcejenergetyka
5 listopada 2021 roku Moon Sung-Wook – Minister Handlu, Przemysłu i Energii Republiki Korei oraz Chung Jae-Hoon – Prezes i CEO Korea Hydro & Nuclear Power Company spotkali się w Warszawie z Piotrem Naimskim – Sekretarzem Stanu, Pełnomocnikiem Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Adamem Guibourgé-Czetwertyńskim – Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
czytaj więcejKorea Hydro & Nuclear Power zamierza zaproponować Polsce reaktory APR1400, należące do generacji III+ na potrzeby polskiego projektu budowy elektrowni jądrowych. Ich możliwości pod względem bezpieczeństwa i ekonomicznej wykonalności zostały potwierdzone wieloletnim doświadczeniem południowokoreańskiego koncernu w budowie i eksploatacji elektrowni jądrowych.
czytaj więcejenergetyka
Amerykańska firma NuScale Power ogłosiła, że koreański Doosan Heavy Industries and Construction wraz z inwestorami finansowymi zasilą spółkę kwotą 60 milionów dolarów, przeznaczonych na wdrożenie małego reaktora modułowego SMR.
czytaj więcejenergetyka
Południowokoreański dozór jądrowy poinformował o wyrażeniu warunkowej zgody na uruchomienie pierwszego bloku w Elektrowni Jądrowej Shin Hanul. Komitet Bezpieczeństwa Jądrowego (NSSC) wezwał jednak właściciela i operatora elektrowni - firmę Korea Hydro & Nuclear Power - do wprowadzenia dodatkowych środków bezpieczeństwa.
czytaj więcejenergetyka
KHNP jest jednym z liderów spośród dostawców technologii, ubiegających się o udział w polskim projekcie budowy elektrowni jądrowych. Spółka, która niedawno wyraziła zamiar wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, znajduje się w ścisłej czołówce światowych firm realizujących budowę nowych bloków jądrowych, rywalizujących w dążeniu do rozwiązania problemu zmian klimatycznych.
czytaj więcejenergetyka
Władze Iraku planują budowę w kraju elektrowni jądrowej, co powinno pomóc w rozwiązaniu kryzysu energetycznego. Pomimo tego, że Irak posiada drugie co do wielkości złoża ropy naftowej na świecie, kraj ten wciąż nie może zapewnić sobie stabilnych źródeł energii elektrycznej, co prowadzi do częstych awarii sieci, przerw w dostawach prądu i wywoływanych nimi niepokojami społecznymi.
czytaj więcejenergetyka
Korea Hydro & Nuclear Power posiadająca blisko pięćdziesięcioletnie doświadczenie w budowie i eksploatacji elektrowni jądrowych składając ofertę dla PPEJ pragnie nawiązać do tradycji wieloletniego partnerstwa pomiędzy Koreą Południową a Polską. Jak informuje firma KHNP, dla projektów polskich elektrowni jądrowych, planuje zaproponować najbardziej zaawansowane, bezpieczne i w pełni spełniające wymagania UE rozwiązania technologiczne.
czytaj więcejenergetyka
Polskie plany dotyczące budowy elektrowni jądrowych oraz rozwój technologii wodorowych były głównymi tematami spotkania wiceministra klimatu i środowiska Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego z Youngjoon Joo, wiceministrem handlu, przemysłu i energii Korei Południowej, które odbyło się 6 kwietnia 2021 r.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (41-50) z 64 » następne