Serwis informacyjny

Hotec i Hyundai będą współpracować przy decomisioningu bloków jądrowych

Data dodania: poniedziałek, 4 kwietnia 2022, autor: nuclear.pl

Amerykańska firma Holtec International oraz koreański Hyundai Engineering & Construction ogłosiły podpisanie umowy o współpracy w zakresie likwidacji elektrowni jądrowych.

W ramach umowy Hyundau będzie brać udział w prowadzonych działaniach likwidacyjnych w należących do Holtec likwidacyjnych w USA elektrowni jądrowych, aby budować swoje możliwości i doświadczenie w przygotowaniach do podobnych orojektow planowanych w Korei. Umowa zaklada wspolną realizacje koreańskich projektow oraz zakłada rozszerzanie współpracy na kolejne kraju

- Jako właściciel i licencjobiorca największej floty wycofanych z eksploatacji w Stanach Zjednoczonych elektrowni jadrowych, Holtec ma wyjątkową zdolność do rozwijania partnerstwa strategicznego w celu dalszego zwiększenia naszych krajowych możliwości realizacji projektów i pozycjonowania się w eksporcie na nowe rynki z liderami branży, takimi jak Hyundai - powiedział Rick Springman, starszy wiceprezes ds. projektów międzynarodowych w Holtec.

Ze względu na wycofywanie z eksploatacji w wielu krajach na świecie kolejnych bloków jądrowych, tworzy się coraz większy potencjał dla firm z branży jądrowej do budowania nowych kompetencji w dziedzinie ich likwidacji. Rozwój swojego działu "decommissioningu" zapowiada m.in. Westinghouse czy Framatom.

Na zdjęciu podpisanie umowy przez prezesa i dyrektora generalnego Holtec Krisa Singha i prezesa Hyundai Engineering & Construction Yoon Young-joon, fot. Holtec


Podziel się z innymi


Komentarze