Serwis informacyjny - Tagi: BWRX-300

poprzednie « wiadomości (1-10) z 47 » następne

KGHM informuje, że współpraca z NuScale nie została zakończona oraz po raz pierwszy prezentuje swoje potencjalne portfolio technologiczne

Wczorajsze doniesienia prasowe spekulowały, że wraz z zakończeniem amerykańskiego projektu Carbon Free Power Project (CFPP) zmierzającego do budowy sześciu bloków NuScale w Idaho, NuScale rozwiązał także porozumienia o współpracy z KGHM. Dziś polska spółka miedziowa zaprzecza tym doniesieniom.
czytaj więcej

W Darlington powstaną docelowo 4 bloki BWRX-300

Ontario Power Generation (OPG), operator kanadyjskiej Elektrowni Jądrowej Darlington ogłosił, że po budowie pierwszego bloku SMR z reaktorem BWRX-300, planuje budowę trzech kolejnych. Miałyby one zostać oddane do ruchu po roku 2036. Tym samym Elektrownia Jądrowa Darlington urosłaby z obecnych 3500 MW do 4700 MW.
czytaj więcej

Czy projekt budowy "małego atomu" dogonił "duży atom"?

W newsletterze jednego z polskich dziennikarzy pojawił się przedwczoraj zastanawiający tekst o rzekomym doścignięciu „dużego atomu” przez „mały atom”. Porównane były w nim dotychczasowe działania Polskich Elektrowni Jądrowych (PEJ) oraz Orlen Synthos Green Energy (OSGE). Celowo nie chcemy wskazywać nazwiska, bo nie jest naszym celem krytyka osoby. Jednak jako że artykuł zatoczył dość szerokie kręgi, uważamy, że warto sprostować pojawiające się w nim tezy, które niestety wpisują się w ciąg „wojny SMR-ów z dużym atomem”.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 47 » następne