Serwis informacyjny

Nowy Wiceprezes Zarządu Polskich Elektrowni Jądrowych

Data dodania: wtorek, 9 kwietnia 2024, autor: nuclear.pl

Jak poinformowały Polskie Elektrownie Jądrowe Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Wspólników spółki zdecydowało o powołaniu z dniem 8 kwietnia 2024 roku Pana Piotra Pieli na stanowisko Wiceprezesa Zarządu.

Logo Polskich Elektrowni Jądrowych Sp. z o.o., fot. mat. pras.
Logo Polskich Elektrowni Jądrowych Sp. z o.o., fot. mat. pras.

Piotr Piela ma ponad 25 lat doświadczenia w projektach z obszarów energetyki i finansów. Karierę̨ zawodową rozpoczął w 1995 roku w firmie doradczej Arthur Andersen, która w 2002 roku połączyła się̨ z Ernst & Young. Przez wiele lat był Partnerem Zarządzającym działu doradztwa biznesowego oraz liderem zespołu energetycznego Ernst & Young, kierując pracami multidyscyplinarnych zespołów doradczych w Europie Centralnej i Wschodniej. Od 2020 roku był Partnerem Zarządzającym firmy Piela Business Engineering dostarczającej zintegrowane rozwiązania dla sektora energetycznego.

Począwszy od 2009 roku aktywnie uczestniczył w rozwoju energetyki jądrowej w Polsce, wspierając realizację projektów związanych z budową pierwszej polskiej elektrowni jądrowej oraz elektrowni opartych o technologię małych reaktorów modułowych (SMR). Kluczowe zrealizowane projekty, w których uczestniczył obejmowały współpracę m.in. z Dyrekcją Generalną ds. Energii Komisji Europejskiej, PGE, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Energii, KGHM, NuScale, Grupą ENEA oraz inwestorem projektu jądrowego Sinop w Turcji.

Piotr Piela jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i podyplomowych studiów w zakresie zarządzania na Harvard Business School.

Obecnie w skład Zarządu PEJ wchodzą Pan Leszek Juchniewicz, członek zarządu pełniący obowiązki prezesa zarządu oraz Piotr Piela - Wiceprezes Zarządu. Prokurentem w PEJ jest Pan Jan Chadam.


Podziel się z innymi


Komentarze