Serwis informacyjny

Atom dla samorządu: czy duże reaktory odejdą do lamusa?

Data dodania: poniedziałek, 12 września 2022, autor: nuclear.pl

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza do udziału w konferencji „Atom dla samorządu”, która odbędzie się już jutro, we wtorek 13 września w nowoczesnych przestrzeniach Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz online.

Jednym z prelegentów jutrzejszej konferencji będzie Pan Adam Rajewski, Wiceprezes Fundacji nuclear.pl, który odpowie na pytanie czy duże reaktory odejdą do lamusa?

W ostatnich miesiącach i latach zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w debatach specjalistycznych, coraz więcej mowy jest o "małych reaktorach modułowych". Nierzadko dyskusjom tym towarzyszą twierdzenia, że te konstrukcje jako nowocześniejsze i bardziej innowacyjne likwidują potrzebę budowy tradycyjnych, dużych elektrowni jądrowych.

Tymczasem jednak żaden taki obiekt jeszcze nie powstał i nie podpisano jeszcze żadnego kontraktu na oferowane konstrukcje. Czy zatem reaktory małe mają szansę (i powody) odesłać duże do lamusa?

Konferencja Atom dla samorządu jest kierowana nie tylko do przedstawicieli samorządów, ale po prostu do osób zainteresowanych transformacją energetyczną. Wydarzenie jest dostępne bezpłatnie po wcześniejszym zalogowaniu. Można w nim wziąć udział w sposób stacjonarny lub w formule online.

Organizator: Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Partnerzy: Miasto Katowice i Śląski Związek Gmin i Powiatów
Patronat honorowy Ministra Klimatu i Środowiska
Patroni medialni: Rzeczpospolita, Infor, Kierunekenergetyka.pl, Wysokienapiecie.pl Energetyka 24, Portal nuclear.pl


Podziel się z innymi


Komentarze