Serwis informacyjny - Tagi: ekologia

poprzednie « wiadomości (1-10) z 52 » następne

57% Niemców wyraziło poparcie dla utrzymania energetyki jądrowej w tym kraju

Jak informuje brytyjski Times, w nowym niemieckim sondażu, którego wyniki 13 kwietnia opublikował Frankfurter Allgemeine Zeitung, 57% respondentów wyraziło poparcie dla utrzymania ruchu pozostających w eksploatacji bloków jądrowych. Przeciwnego zdania było tylko 25% respondentów. Wyniki takie, zbieżne z uzyskiwanymi z wcześniejszymi sondażami prowadzonymi już po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, wskazują na znaczące przesunięcia w stosunku niemieckiej opinii publicznej do energetyki jądrowej.
czytaj więcej

Chiny uruchomiły oczyszczalnie ścieków medycznych z wykorzystaniem technologii wiązki elektronów

W Chinach uruchomiono pierwszy w Azji demonstracyjny obiekt w skali pilotażowej do oczyszczania ścieków medycznych przy użyciu technologii wiązki elektronów. Zakład w prowincji Hubei, o wydajności 400 metrów sześciennych dziennie, powstał na fundamencie współpracy badawczej i technicznej z MAEA, która rozpoczęła się około 10 lat temu.
czytaj więcej

IPCC: W celu ograniczenia zmian klimatycznych działania potrzebne są już teraz

Jeśli nie dojdzie do natychmiastowej, szybkiej i zakrojonej na szeroką skalę redukcji emisji gazów cieplarnianych, ograniczenie globalnego ocieplenia do około 1,5°C lub nawet 2°C będzie poza zasięgiem – to najważniejsze przesłanie najnowszego raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu. Nowy raport I grupy roboczej IPCC ocenia podstawy fizyczne i jest pierwszą częścią szóstego sprawozdania oceniającego IPCC (AR6), które zostanie ukończone w przyszłym roku.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 52 » następne