Serwis informacyjny - Tagi: ekologia

poprzednie « wiadomości (1-10) z 59 » następne

Raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej: bez energii jądrowej transformacja energetyczna będzie trudniejsza

Międzynarodowa Agencja Energetyczna w raporcie „Nuclear Power and Secure Energy Transitions. From today’s challenges to tomorrow’s clean energy systems” wskazuje, że jeśli jako ludzkość chcemy poważnie podejść do transformacji energetycznej i ograniczenia skutków katastrofy klimatycznej to obok pogodozależnych źródeł energii elektrycznej musimy inwestować w energetykę jądrową pracującą jako elastyczna podstawa wspierająca niesterowalne, odnawialne źródła energii: słońce i wiatr oraz zwiększającą elastyczność systemu elektroenergetycznego.
czytaj więcej

Komisja Europejska formalnie zatwierdziła plan REPowerEU

Komisja Europejska formalnie zatwierdziła plan „REPowerEU” szybkiego zmniejszenia uzależnienia państw Unii Europejskiej od rosyjskich paliw kopalnych. Plan uznaje, że energia jądrowa będzie odgrywać znaczącą rolę w bezpieczeństwie dostaw energii w UE i podkreśla znaczenie skoordynowanych działań na rzecz zmniejszenia zależności od rosyjskich materiałów jądrowych i usług cyklu paliwowego.
czytaj więcej

57% Niemców wyraziło poparcie dla utrzymania energetyki jądrowej w tym kraju

Jak informuje brytyjski Times, w nowym niemieckim sondażu, którego wyniki 13 kwietnia opublikował Frankfurter Allgemeine Zeitung, 57% respondentów wyraziło poparcie dla utrzymania ruchu pozostających w eksploatacji bloków jądrowych. Przeciwnego zdania było tylko 25% respondentów. Wyniki takie, zbieżne z uzyskiwanymi z wcześniejszymi sondażami prowadzonymi już po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, wskazują na znaczące przesunięcia w stosunku niemieckiej opinii publicznej do energetyki jądrowej.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 59 » następne