Serwis informacyjny

Wszystkie działające elektrownie jądrowe na Ukrainie stabilnie produkują energię elektryczną

Data dodania: wtorek, 17 maja 2022, autor: nuclear.pl

Jak informuje ukraiński Energoatom wszystkie działające elektrownie jądrowe na Ukrainie stabilnie produkują energię elektryczną, a łączna moc bloków zapewnia niezbędne ilości energii elektrycznej na potrzeby kraju.

Logo ukraińskiego Energoatomu
Logo ukraińskiego Energoatomu

Zaporoska Elektrownia Jądrowa i jej satelickie miasto Enerhodar nadal znajdują się pod okupacją rosyjskich wojsk. Jednak wszystkie bloki elektrowni są obsługiwane przez ukraiński personel i wytwarzają energię elektryczną na potrzeby Ukrainy.

Rotacja personelu odbywa się regularnie, ale bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna nadal sa zagrożone, ponieważ pracownicy elektrowni nie mogą wykonywać wszystkich swoich obowiązków i wypoczywać w spokoju podczas okupacji. Pracownikom Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej nie wolno przychodzić do pracy z telefonami.

Skutki ostrzału budynku centrum szkoleniowego elektrowni jądrowej zostały zatuszowane. Na terenie otaczającym elektrownię wykopano rowy, ustawiono worki z piaskiem, bloki betonowe i inne bariery inżynieryjne.

Jak poinformował Energoatom Rosjan w mieście jest jednak znacznie mniej, ponieważ większość z nich została przeniesiona w okolice Donbasu, gdzie trwają obecnie najcięższe walki.


Podziel się z innymi


Komentarze