Serwis informacyjny

Kalifornia zmienia stanowisko odnośnie Diablo Caynon

Data dodania: czwartek, 5 maja 2022, autor: nuclear.pl

Kalifornia jest gotowa do utrzymania swojej ostatniej Elektrowni Jądrowej Diablo Canyon, w stanie gotowości operacyjnej, aby utrzymać niezawodność zasilania w okresie wychodzenia z paliw kopalnych.

To oświadczenie oznacza zwrot w dotychczasowym stanowisku władz stanowych, które w tej dekadzie planowały zastąpienie dużej mocy wytwórczej Diablo Canyon innymi nie węglowymi źródłami energii, takimi jak energia słoneczna, magazyny energii i wiatr.

Kalifornia postawiła sobie za cel wytwarzanie całej swojej energii elektrycznej z czystych źródeł do 2045 roku, ale stanęła przed wyzwaniami związanymi z odchodzeniem od paliw kopalnych, w tym z przerwami w dostawie prądu podczas letniej fali upałów w 2020 roku.

Elektrownia Jądrowa Diablo Canyon, składająca się z dwóch bloków PWR o mocy całkowitej 1138 i 1118 MWe wyposażonych w czteropętlowe reaktory firmy Westinghouse, zapewniła 8,5% całkowitego zapotrzebowania Kalifornii na energię elektryczną w 2020 roku i jest głównym źródłem energii elektrycznej o zerowej emisji.


Podziel się z innymi


Komentarze