Serwis informacyjny

Firma Westinghouse otworzyła globalne centrum usług wspólnych w Krakowie

Data dodania: piątek, 10 września 2021, autor: nuclear.pl

Firma Westinghouse Electric Company oficjalnie otworzyła wczoraj swoje globalne centrum usług wspólnych w Krakowie. Od teraz międzynarodowe usługi biznesowe firmy są zintegrowane w Polsce. Zlokalizowana w kompleksie Zabłocie Business Park B placówka zatrudni blisko 160 wysoko wykwalifikowanych pracowników w 7 dywizjach biznesowych, którzy wesprą globalne działania Westinghouse.

Przeciecie wstęgi w Globalnym Centrum Usług Wspólnych Westinghouse
Przeciecie wstęgi w Globalnym Centrum Usług Wspólnych Westinghouse

- Westinghouse jest zaangażowany w realizację celów Polski w zakresie transformacji energetycznej. Powstanie Globalnego Centrum Usług Wspólnych Westinghouse jest tego potwierdzeniem. Realizujemy również działania przewidziane w polsko – amerykańskim porozumieniu międzyrządowym. Rozpoczęcie prac inżynieryjnych i projektowych (Front-End Engineering and Design - FEED) oraz otwarcie globalnego centrum usług wspólnych to jego elementy. Docelowo chcemy dostarczyć Polsce najlepszą technologię, która umożliwi sprawne osiągnięcie celów klimatycznych i zabezpieczy potrzeby energetyczne gospodarki – podkreślał Patrick Fragman, prezes i dyrektor generalny Westinghouse, który wziął udział w uroczystości w Krakowie.

W ceremonii otwarcia centrum wzięli udział także Mirosław Kowalik, prezes Westinghouse Polska, Grzegorz Słomkowski, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Patrick T. Slowinski, Konsul Generalny w Krakowie

Elektrownia jądrowa Westinghouse AP1000® to najlepsza w swojej klasie technologia o najwyższym poziomie bezpieczeństwa i zdolności operacyjnej na rynku. Jest to jedyna konstrukcja generacji III+, która posiada w pełni pasywne systemy bezpieczeństwa i dodatkowo wywiera najmniejszy ślad węglowy na MW wśród reaktorów w swojej klasie.

W Chinach funkcjonują cztery elektrownie AP1000®, które biją rekordy pod względem łatwości i czasu trwania przestojów konserwacyjnych i uzupełnianie paliwa, a dwie kolejne jednostki są w trakcie budowy w Stanach Zjednoczonych.

Technologia Westinghouse ma ugruntowaną historię licencjonowania, w tym przez amerykańskie NRC, Kanadę, Chiny, Wielką Brytanię i podmioty europejskie.

Obecnie technologia Westinghouse jest podstawą dla około połowy działających na świecie elektrowni jądrowych. Od ponad 130 lat innowacyjne rozwiązania Westinghouse sprawiają, że firma jest preferowanym partnerem w zakresie technologii obejmujących cały cykl życia energii jądrowej.


Podziel się z innymi


Komentarze