Serwis informacyjny

Doosan Heavy Industries and Construction inwestuje w NuScale Power

Data dodania: środa, 21 lipca 2021, autor: nuclear.pl

Amerykańska firma NuScale Power ogłosiła, że koreański Doosan Heavy Industries and Construction wraz z inwestorami finansowymi zasilą spółkę kwotą 60 milionów dolarów, przeznaczonych na wdrożenie małego reaktora modułowego SMR.

Umowę inwestycyjną podpisali w dniu 20 lipca 202 roku Prezes NuScale Power John Hopkins i prezes Doosan Heavy Geewon Park. To już kolejna inwestycja Doosan w amerykańską technologię. W 2019 roku Doosan wraz z inwestorami finansowymi zainwestowali w NuScale 44 miliony dolarów.

Strategiczna współpraca między NuScale i Doosan Heavy Industries and Construction została nawiązana w 2019 roku i zaowocowała przyznaniem koreańskiej firmie kontraktu na usługi doradztwa produkcyjnego dla NuScale. W ramach tego strategicznego partnerstwa DHIC wniósł swoją specjalistyczną wiedzę w zakresie produkcji jądrowych zbiorników ciśnieniowych i dołączył do amerykańskiego zespołu mającego na celu budowę pierwszego w Ameryce małego reaktora modułowego NuScale Power Module™.

Doosan Heavy Industries and Construction będzie wytwórcą niektórych odkuwek, a także kluczowych części zbiorników ciśnieniowych reaktora NuScale. DHIC jest także preferowanym dostawcą dodatkowych zakresów dostaw, które są kluczowe dla wybudowania elektrowni NuScale. - Ta najnowsza inwestycja gwarantuje, że NuScale i Doosan Heavy Industries and Construction będą kontynuować tę strategiczną relację przez wiele lat – poinformowała w komunikacie firma NuScale.

- NuScale z przyjemnością przyjmuje inwestycję Doosan w komercjalizację pierwszego małego reaktora modułowego w Ameryce — powiedział John Hopkins, prezes i dyrektor generalny NuScale Power. - Doświadczenie Doosan w zakresie ciężkiej produkcji będzie nieocenione, gdy za kilka lat będziemy kontynuować budowę naszej pierwszej elektrowni NuScale w Idaho National Laboratory. Jesteśmy wdzięczni za ich ciągłe wsparcie i poparcie dla naszej przełomowej technologii – dodał.

Jak poinformowała firma Doosan w styczniu tego roku zakończono przegląd możliwości produkcyjnych reaktora NuScale, a obecnie przeprowadzane są testy próbnej produkcji. Produkcja odkuwek dla pierwszych modułów ma się rozpocząć w przyszłym roku.

- Dzięki tej dodatkowej inwestycji Doosan i NuScale Power jeszcze bardziej umocnią swoją strategiczną współpracę” – powiedział Geewon Park, prezes i dyrektor generalny Doosan Heavy Industries & Construction. - Duży zakres dostaw zapewniony przez NuScale Power zapewni również dynamikę i nowe możliwości dla krajowego łańcucha dostaw – zauważył Park.

W sierpniu 2020 r. NuScale przeszedł do historii jako pierwszy i jedyny SMR, który otrzymał zatwierdzenie projektu przez amerykańską Komisję Dozoru Jądrowego, a w lipcu 2021 r. Komisja opublikowała proponowaną regułę, która certyfikowałaby projekt NuScale – kluczowy krok w kierunku budowy i wdrożenia tej technologii SMR. Firma utrzymuje silną dynamikę programu w kierunku komercjalizacji swojej technologii SMR, w tym rozwój łańcucha dostaw, standardowe projektowanie zakładów, planowanie działań związanych z dostawą do zakładów oraz plany uruchomienia i oddania do użytku.


Podziel się z innymi


Komentarze