Serwis informacyjny

ROSATOM wprowadza zunifikowaną markę dla swoich przedsiębiorstw

Data dodania: piątek, 21 sierpnia 2020, autor: nuclear.pl

Z okazji obchodzonej wczoraj rocznicy 75-lecia rosyjskiego przemysłu jądrowego, państwowa korporacja jądrowa ROSATOM, zrzeszająca około 400 przedsiębiorstw i organizacji oraz zatrudniająca ponad 250 000 pracowników, przeszedł na używanie wspólnej marki.

Logo ROSATOM, fot. mat. pras.
Logo ROSATOM, fot. mat. pras.

Zachowując swoje nazwy i unikalną tożsamość, organizacje rosyjskiego przemysłu jądrowego otrzymały jednolite logo oparte na znaku towarowym ROSATOM - wstędze Mobiusa. Takie podejście do brandingu korporacyjnego nosi nazwę „marki parasolowej” i korzysta z niego wiele światowej klasy korporacji. Wykorzystanie marki parasolowej w branży jądrowej pozwoli na ujednolicenie pozycjonowania organizacji ROSATOM na rynku krajowym i zagranicznym, co z kolei przełoży się na wzrost rozpoznawalności rosyjskich przedsiębiorstw przemysłu jądrowego i ich projektów wśród partnerów i klientów.

Kampania rebrandingowa realizowana jest w ramach zatwierdzonej w kwietniu nowej strategii ROSATOM, opartej na zasadzie „Zjednoczonego ROSATOMU”. Wprowadzenie jednolitego systemu brandingu jest logicznym krokiem w konsolidacji wysiłków branży w promowaniu produktów i usług na rynku rosyjskim i zagranicznym. ROSATOM stworzył silną międzynarodową markę i wykorzystanie nazwy o długiej historii, w szczególności w promowaniu nowych produktów w sferze niejądrowej (produkty cyfrowe, podbój Arktyki, projekty środowiskowe, inżynieria mechaniczna itp.) otwiera szerokie możliwości dla przedsiębiorstw ROSATOM na obiecujących rynkach.

Zakrojona na szeroką skalę kampania rebrandingowa przemysłu zbiegła się z 75. rocznicą rosyjskiego przemysłu jądrowego. Tym samym wchodząc w kolejny etap swojego rozwoju, ROSATOM będzie nadal efektywnie odpowiadać na współczesne wyzwania, pracując nad stworzeniem nowych możliwości dla przyszłych pokoleń.

Rosyjska państwowa korporacja jądrowa ROSATOM jest jedyną organizacją na świecie, która posiada zasoby i kompetencje do oferowania rozwiązań energetycznych w całym łańcuchu jądrowego cyklu paliwowego, w tym aktywów w projektowaniu, budowie i eksploatacji elektrowni jądrowych, wydobyciu, konwersji i wzbogacaniu uranu, dostawach paliwa jądrowego, transporcie wypalonego paliwa oraz przeróbce i utylizacji odpadów jądrowych. ROSATOM zajmuje się również produkcją aparatury i wyrobów izotopowych na potrzeby medycyny nuklearnej, badań naukowych i materiałoznawstwa, wytwarzaniem produktów cyfrowych i różnorodnych innowacyjnych produktów. Strategią firmy jest rozwijanie projektów energetyki niskoemisyjnej, w tym energetyki wiatrowej.


Podziel się z innymi


Komentarze