poprzednie « wiadomości (2821-2830) z 4012 » następneMamy do czynienia z niewielkim marginesem manewru, w którym możemy kształtować przyszłość naszej energetyki. Wydaje się, że energetyka jądrowa z wielu względów, w tym również cywilizacyjnych, jest rozwiązaniem znacznie korzystniejszym, aniżeli alternatywy, które możemy budować w oparciu o inne surowce - powiedział prof. Jacek Malko podczas panelu "Przyszłość energetyczna Polski" na Politechnice Wrocławskiej.
czytaj więcejRosja jest coraz bardziej zainteresowana inwestycjami w sektorze nuklearnym poza granicami kraju. Walczy o kontrakt na budowę elektrowni w Czechach. Zdaniem Marka Menkiszaka, eksperta Ośrodka Studiów Wschodnich, stanie w przetargu dotyczącym polskiej siłowni.
czytaj więcejDotychczasowe prace rządu na rzecz zapewnienia Inwestorowi odpowiednich warunków do budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej zaowocowały przygotowaniem i wdrożeniem nowoczesnych rozwiązań prawnych, umożliwiających rozpoczęcie i prowadzenie takiej inwestycji.
czytaj więcejFrancja jest krajem o najwyższym na świecie udziale energii jądrowej w produkcji energii elektrycznej oraz największym na świecie eksporterem energii elektrycznej. We Francji działa 58 reaktorów energetycznych.
czytaj więcejPolskie Centrum Akredytacji do grudnia 2016 roku przedłużyło akredytację Ośrodkowi Radioizotopów Polatom, wchodzącego w skład NCBJ. Jednocześnie rozszerzono zakres przyznanych uprawnień o wzorcowanie źródeł multigamma (radioizotopy γ-promieniotwórcze).
czytaj więcejcire.pl |
czwartek, 15 listopada 2012 Enea może finansować swój udział w projekcie budowy elektrowni jądrowej dzięki euroobligacjom, natomiast PGE oczekuje na decyzję w w sprawie wsparcia rządu dla tego typu inwestycji - napisała dzisiejsza Rzeczpospolita.
czytaj więcejZmniejszenie w społeczeństwie nieuzasadnionego strachu przed promieniowaniem - to główna misja prof. Ludwika Dobrzyńskiego z Narodowego Centrum Badań Jądrowych. Zespół kierowany przez naukowca prowadzi zajęcia dla szkół, wykłady czy organizuje konkurs dla uczniów.
czytaj więcejBez oszacowania złóż i opłacalności wydobycia gazu ze złóż łupkowych deklaracje firm energetycznych o budowie źródeł wytwórczych opartych na tym paliwie są przedwczesne – zwraca uwagę w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Hanna Trojanowska, wiceminister gospodarki, pełnomocnik rządu ds. energetyki jądrowej.
czytaj więcejW dniach 14-19 października br w Krakowie została zorganizowana po raz 10-ty, po raz pierwszy w Polsce, międzynarodowa konferencja poświęcona wykorzystaniu promieniowania jonizującego do modyfikacji polimerów "The Ionizing Radiation and Polymers Symposium - IRaP'2012".
czytaj więcejPodczas międzynarodowej konferencji Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej odbywającej się od 27 do 31 października br w Mediolanie lekarze specjaliści wyrażali niesłabnące zainteresowanie i uznanie dla Tektrotydu.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (2821-2830) z 4012 » następne