poprzednie « wiadomości (41-50) z 69 » następneenergetyka
Jak poinformował Vattenfall, firma przystąpiła wraz z Fortum i innymi szwedzkimi podmiotami do studium wykonalności warunków budowy reaktora SMR w Estonii prowadzonego przez estońskiego dewelopera firmę Fermi Energia. Nowa technologia może pomóc zmniejszyć zależność Estonii od paliw kopalnych a Vattenfallowi dać nową wiedzę na jej temat.
czytaj więcejenergetyka
Elektrownie jądrowe Forsmark i Ringhals należące do szwedzkiego koncernu energetycznego Vattenfall w ubiegłym roku dostarczyły łącznie 53,3 TWh energii elektrycznej. To jeden z najlepszych wyników w historii.
czytaj więcejenergetyka
Jak podkreśla Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu, w ciągu najbliższych kilku lat znacznie wzrośnie liczba inwestycji w odnawialne źródła energii. W zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego i stabilności systemu ważną rolę będą odgrywać projekty gazowe, mimo że Unia Europejska wycofuje się z ich finansowania, oraz energetyka jądrowa. Kolejny ważny filar to magazyny energii. - W kolejnych latach nowe technologie tak się rozwiną, że neutralność klimatyczna wcale nie jest wykluczona - mówi Zyska.
czytaj więcejenergetyka
GE Hitachi Nuclear Energy i czeski koncern energetyczny ČEZ ogłosiły dziś zawarcie porozumienia o współpracy, w ramach którego przedsiębiorstwa zgodziły się zbadać ekonomiczną i techniczną wykonalność potencjalnej budowy reaktora BWRX-300 w Czechach.
czytaj więcejenergetyka
Firma GE Hitachi Nuclear Energy (GEH) ogłosiła wczoraj, że oficjalnie rozpoczęła proces licencjonowania w NRC swojego małego reaktora modułowego BWRX-300.
czytaj więcejenergetyka
Minister Aktywów Państwowych 30 grudnia 2019 roku przekazał do Komisji Europejskiej Krajowy plan na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030, wypełniając tym samym obowiązek nałożony na Polskę przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady. Dokument został przyjęty przez Komitet do Spraw Europejskich na posiedzeniu 18 grudnia 2019 roku.
czytaj więcejenergetyka
Pomimo chwytliwych haseł głoszonych m.in. przez przywódców europejskich państw o pilnej konieczności podjęcia zdecydowanych działań na rzecz klimatu, m.in. podczas ostatniego COP25 w Madrycie, końcówka grudnia przyniosła zamknięcie trzech kolejnych bloków jądrowych w trzech europejskich krajach.
czytaj więcejenergetyka
Dziś grupa polskich (FOTA4Climate), holenderskich i niemieckich aktywistów protestuje pod niemiecką Elektrownią Jądrową w Philippsburgu w Badenii-Wirtembergii. Protest związany jest z wyłączeniem ostatniego bloku tej elektrowni zaplanowanym na koniec tego roku - oraz szerzej z decyzją władz Republiki Federalnej Niemiec o odejściu od energetyki jądrowej.
czytaj więcejbezpieczenstwo
29 grudnia w miejscowości Philippsburg w Badenii Wirtembergii (25 km na północ od Karlsruhe) polscy aktywiści ekologiczni z FOTA4Climate w towarzystwie „atomowych misiów polarnych” - symboli atomu przyjaznego dla środowiska, będą protestować przeciwko zamykaniu sprawnie działającej elektrowni jądrowej w tej miejscowości. Bezprecedensowa akcja polskich aktywistów ma zwrócić uwagę na szkodliwe dla klimatu konsekwencje tej decyzji oraz konieczność podejmowania pragmatycznych działań ponad narodowymi czy politycznymi ambicjami.
czytaj więcejenergetyka
Obecnie trzon polskiego miksu energetycznego stanowią paliwa kopalne, lecz w perspektywie najbliższych dekad na znaczeniu zyska energia pochodząca ze źródeł odnawialnych. Rząd planuje budować na Bałtyku farmy wiatrowe, inwestować w fotowoltaikę oraz przygotować branżę pozyskiwania energii jądrowej od 2033 roku. W międzyczasie firmy wydobywcze zdywersyfikują źródła pozyskania gazu ziemnego.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (41-50) z 69 » następne