Serwis informacyjny - Tagi: ekologia

poprzednie « wiadomości (51-60) z 64 » następne

Sobolewski: Nie ma energetycznego Świętego Graala

Niemcy już wiedzą, że nie osiągną celów redukcji emisji CO2 wyznaczonych na 2020 rok, i do tego różnica będzie dość znacząca. Przesuwają więc termin zamknięcia elektrowni węglowych i budują Nord Stream 2 - pisze Józef Sobolewski w artykule "Nie ma energetycznego Świętego Graala" dla magazynu liderów opinii "Wszystko Co Najważniejsze".
czytaj więcej

Energetyka jądrowa kierunkiem rozwoju polityki energetycznej Polski do 2040 rok

Na wczorajszej konferencji Ministerstwo Energii zaprezentowało założenia i przedstawiło do konsultacji projekt dokumentu "Polityka energetyczna Polski do 2040 roku". Polityka energetyczna jest strategią państwa w zakresie sektora energetycznego i stanowi odpowiedź na najważniejsze wyzwania stojące przed polską energetyką w najbliższych dziesięcioleciach oraz wyznacza kierunki rozwoju sektora energii z uwzględnieniem zadań niezbędnych do realizacji w perspektywie krótkookresowej.
czytaj więcej

Europa ma szansę podjąć właściwą decyzję dla swoich obywateli i przemysłu

Hurtowe ceny energii elektrycznej w całej Europie odnotowały bezprecedensowy wzrost w latach 2017-2018 i mogą mieć znaczny negatywny wpływ na gospodarki europejskie. Co ciekawe, we Francji, gdzie energia jądrowa stanowi znaczącą część miksu energetycznego, wzrost cen był dużo niższy (wynosił 32%) np. w porównaniu do Niemiec - obecnie wycofujących się z energii jądrowej - gdzie wzrost cen osiągnął 87%.
czytaj więcej

NIK o realizacji Programu polskiej energetyki jądrowej (PPEJ)

Planowane w Programie zakończenie budowy i uruchomienie pierwszego bloku pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce do końca 2024 r. jest nierealne. Zaawansowanie prac wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo uruchomienia jej dopiero po 2030 r. NIK wskazuje na brak realizacji zasadniczych zadań określonych w PPEJ, związanych z przygotowaniem budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
czytaj więcej

Ekologiczna perspektywa prędkich neutronów

Zwiększa się liczba krajów, stawiających na niskoemisyjne źródła energii. Jest to związane z koniecznością redukowania poziomu emisji gazów cieplarnianych dla osiągnięcia celów Paryskiego porozumienia klimatycznego. Takimi źródłami poza OZE, czyli farmami wiatrowymi, fotowoltaicznymi czy hydrogeneracją jest także energetyka jądrowa.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (51-60) z 64 » następne