poprzednie « wiadomości (1-10) z 13 » następneenergetyka
GEN energija, współwłaściciel jedynej w Słowenii Elektrowni Jądrowej Krško, opublikował wyniki analizy kosztów budowy nowego bloku jądrowego JEK2.
czytaj więcejenergetyka
Jak poinformowała Korea Times, Korea Hydro & Nuclear Power prowadzi zaawansowane rozmowy z Holandią, Finlandią, Słowenią i Szwecją na temat reallzacji nowych projektów jądrowych. Natomiast według Bloomberga, powołującrgo się na prezesa KHNP, Joo-ho Whanga, zainteresowanie koreańską technologią wykazują także Norwegia i Kazachstan.
czytaj więcejenergetyka
Premier Słowenii Robert Golob zapowiedział po Narodowym Szczycie Energetycznym, iż w tym roku odbędzie się referendum w sprawie budowy nowych bloków jądrowych, które mają zastąpić działającą od 1983 roku Elektrownię Jądrową Krško.
czytaj więcejenergetyka
Nuklearna elektrarna Krško (NEK), operator jedynej słoweńskiej elektrowni jądrowej odkrył miejsce wycieku wody z obiegu pierwotnego i podał harmonogram napraw.
czytaj więcejenergetyka
12 października 2023 roku komisja infrastruktury, środowiska i planowania przestrzennego oraz komisja gospodarki słoweńskiego Zgromadzenia Narodowego na wspólnym posiedzeniu jednogłośnie opowiedziały się za przyspieszeniem projektu budowy nowych mocy w Elektrowni Jądrowej Krško. Nadzwyczajne posiedzenie komisji zostało zwołane na wniosek klubu parlamentarnego opozycyjnej Słoweńskiej Partii Demokratycznej (SDS).
czytaj więcejenergetyka
Jak podała Międzynarodowa Agencja Energetyczna IAE w najnowszym numerze World Energy Investment globalne inwestycje w budowę elektrowni jądrowych w 2023 roku wzrosną o 18% i osiągną 63 miliardy dolarów, ponad dwukrotnie więcej niż w 2015 roku (29 miliardów dolarów).
czytaj więcejenergetyka
W piątek 13 stycznia Ministerstwo Środowiska i Planowania Przestrzennego wydało decyzję środowiskową umożliwiającą przedłużenie eksploatacji bloku energetycznego Elektrowni Jądrowej Krško.
czytaj więcejbezpieczeństwo
Państwowa Agencja Atomistyki poinformowała o nawiązaniu współpracy z kolejnym partnerem zagranicznym. Jest nim urząd dozoru jądrowego Słowenii SNSA (ang. Slovenian Nuclear Safety Administration). Umowę o współpracy w zakresie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej podpisano podczas wizyty 24 maja 2022 roku przedstawicieli PAA w słoweńskiej Lublanie.
czytaj więcejenergetyka
Firma Westinghouse Electric Company poinformowała o podpisaniu w dniu 5 kwietnia 2022 roku protokołów ustaleń z trzema słoweńskimi firmami - Numip, Elmont i SIPRO Inženiring - obejmujące współpracę w zakresie potencjalnych projektów budowy reaktorów AP1000 w Europie Środkowej i Wschodniej.
czytaj więcejenergetyka
W zeszłym tygodniu rząd Słowenii ogłosił datę odejścia od energetyki węglowej: ma być to rok 2033. Choć w kraju tym pracuje tylko jedna dwublokowa systemowa elektrownia węglowa – jest to Elektrownia Šoštanj, opalana węglem brunatnym, złożona ze starego bloku podkrytycznego o mocy 345 MW oraz nowego nadkrytycznego 600 MW – zaspokaja ona mniej więcej jedną trzecią krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną. Pozostała część pokrywana jest w podobnych udziałach przez energetykę wodną i jądrową; udział pozostałych źródeł jest marginalny.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (1-10) z 13 » następne