poprzednie « wiadomości (161-170) z 195 » następneenergetyka
Podczas odbywającego się w Karpaczu Forum Ekonomicznego KGHM przedstawił nową strategię, która w obszarze energetyki zakłada wykorzystanie technologii małych reaktorów jądrowych SMR.
czytaj więcejenergetyka
Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin poinformował dziś, iż podpisał z MS Innovation Impulse, w obecności i przy udziale Argumenol Investment oraz Synthos Green Energy umowę na podstawie której strony zamierzają podjąć wzajemną współpracę poprzez utworzenie wspólnego przedsiębiorcy prowadzącego działalność w obszarze energetyki jądrowej, w szczególności polegającej na budowie źródeł wytwórczych opartych o technologię #SMR (Small Modular Reactor) na terenie Pątnowa, na którym ZE PAK prowadzi obecnie działalność w zakresie wytwarzania energii elektrycznej z węgla brunatnego.
czytaj więcejenergetyka
Rosyjski dozór jądrowy wydał dla Rusatom Overseas licencję na budowę obiektów jądrowych w ramach projektu budowy naziemnej elektrowni jądrowej o niskiej mocy z reaktorem RITM-200N w miejscowości Ust-Kuiga w Jakucji.
czytaj więcejenergetyka
Nawet jeżeli powiodą się plany najbogatszego polskiego miliardera, dotyczące energetyki, nadal najważniejsze pozostają decyzje rządu dotyczą budowy elektrowni jądrowej.
czytaj więcejenergetyka
W dniach 7-8 lipca 2021 roku pełniący obowiązki prezesa ukraińskiego operatora elektrowni jądrowych Energoatom Petro Kotin wziął udział w Eurazjatyckej Platformie Zielonej Energii i Czystych Technologii zorganizowanej przez Departament Handlu USA. W forum, które odbyło się online, uczestniczyła wiceminister energii Ukrainy Julia Pidkomorna, Główny Państwowy Inspektor Ukrainy do spraw bezpieczeństwa jądrowego i promieniowania Grigorij Plachkow, dyrektor Państwowego Centrum Naukowo-Technicznego bezpieczeństwa jądrowego i promieniowania Ihor Szewczenko.
czytaj więcejenergetyka
Operator i właściciel argentyńskich elektrowni jądrowych, firma Nucleoeléctrica Argentina dokończy budowę prototypowego reaktora CAREM-25 w ramach umowy podpisanej z Krajową Komisją Energii Atomowej (CNEA - Comisión Nacional de Energía Atómica). Umowa przewiduje, że budowa małego reaktora modułowego zostanie zakończona w ciągu trzech lat.
czytaj więcejenergetyka
Rozwój oraz wdrożenie zeroemisyjnych technologii jądrowych SMR i MMR są celem podpisanego w środę porozumienia między koncernem paliwowym ORLEN oraz firmą Synthos. Wykonanie zapisów umowy przyczyni się do realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu zakładającego osiągniecie neutralności klimatycznej do 2050 roku.
czytaj więcejenergetyka
Jak poinformował wczoraj PKN ORLEN, spółka podpisała porozumienie z Synthos w zakresie współpracy dotyczącej rozwoju i wdrożenia zeroemisyjnych technologii jądrowych MMR (ang. Micro Modular Reactor) i SMR. Jak podano w komunikacie prasowym jego realizacja wpisuje się w strategiczny cel Koncernu, jakim jest osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2050 roku i zapewni poprawę bezpieczeństwa energetycznego Polski.
czytaj więcejenergetyka
Amerykańska firma NuScale Power i bułgarska spółka celowa Kozloduy Nuclear Power Plant New Build (KNPP-NB) podpisały list intencyjny w celu zbadania możliwości uruchomienia technologii małych reaktorów modułowych SMR (ang. Small Modular Reactor), oferowanej przez NuScale, w Elektrowni Jądrowej Kozłoduj.
czytaj więcejenergetyka
Jak poinformowała firma Synthos Green Energy, spółka z grupy Synthos należącej do Michała Sołowowa, amerykańska firma energetyczna Exelon Generation, przygotowała dla niej studium wykonalności projektu małych reaktorów modułowych BWRX-300 firmy GE Hitachi Nuclear Energy.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (161-170) z 195 » następne