Serwis informacyjny - Tagi: NRC

poprzednie « wiadomości (1-10) z 21 » następne

Nuscale wystąpił z wnioskiem SDA dla reaktora 77 MWe

NuScale złożył wniosek aplikacyjny w sprawie homologacji (SDA) swojego bloku jądrowego o mocy 77 MWe do amerykańskiej Komisji Dozoru Jądrowego (NRC). Jednocześnie pojawiły się informacje o podniesieniu przewidywanego kosztu produkcji przez niego energii elektrycznej do 89 $/MWh. Pierwotnie było to 55 $/MWh według wartości dolara w roku 2018 (65 $/MWh 2023).
czytaj więcej

US NRC zakończyła ocenę wniosku preaplikacyjnego NuScale Power

Komisja Dozoru Jądrowego Stanów Zjednoczonych US NRC zakończyła ocenę wniosku preaplikacyjnego złożonego przez NuScale Power w sprawie przyznania niewiążącej homologacji (Standard Design Approval – SDA) ich projektowi US-460 czyli elektrowni składającej się z sześciu bloków o mocy 77 MWe każdy z reaktorami VOYGR zanurzonymi we wspólnym basenie technologicznym.
czytaj więcej

Polscy eksperci PAA i UDT zapoznają się z amerykańską technologią jądrową

Przedstawiciele Państwowej Agencji Atomistyki oraz Urzędu Dozoru Technicznego uczestniczą w trzymiesięcznych programach stażowych (OJT – on-the-job training) w Stanach Zjednoczonych. Celem wyjazdu jest wzmocnienie zaplecza ekspertów i inspektorów, którzy będą brali udział w procesie nadzoru budowy oraz eksploatacji elektrowni jądrowej w Polsce.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 21 » następne