Serwis informacyjny - Tagi: Framatome

poprzednie « wiadomości (1-10) z 13 » następne

Framatome szkoli polskich studentów uczelni technicznych

Francuski Framatome, filia Grupy EDF, jeden z czołowych podmiotów światowego sektora energii jądrowej, rozpoczyna kolejny cykl wykładów i szkoleń z zakresu inżynierii jądrowej, na trzech polskich uczelniach technicznych, tj. Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej oraz po raz pierwszy na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
czytaj więcej

Amerykanie i Francuzi dostarczą paliwo do Temelina

Czeski koncern energetyczny ČEZ poinformował, iż amerykańska firma Westinghouse i francuska firma Framatome wygrały przetarg na dostawcę zestawów paliwowych do Elektrowni Jądrowej Temelín. Dostawy będą realizowane od 2024 roku i potrwają około 15 lat. Wartość kontraktu jest rzędu miliardów koron.
czytaj więcej

Framatome i Rosatom z nową umową strategiczną

Podczas czwartej edycji Światowej Wystawy Przemysłu Jądrowego WNE (ang. World Nuclear Exhibition), która miała miejsce w zeszłym tygodniu w Paryżu, francuska firma Framatome i rosyjska państwowa korporacja jądrowa Rosatom podpisały nową umowę o współpracy strategicznej, która poszerza działania firm w zakresie rozwoju technologii wytwarzania paliwa oraz systemów AKPiA.
czytaj więcej

poprzednie « wiadomości (1-10) z 13 » następne