poprzednie « wiadomości (71-80) z 82 » następneenergetyka
KHNP jest jednym z liderów spośród dostawców technologii, ubiegających się o udział w polskim projekcie budowy elektrowni jądrowych. Spółka, która niedawno wyraziła zamiar wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, znajduje się w ścisłej czołówce światowych firm realizujących budowę nowych bloków jądrowych, rywalizujących w dążeniu do rozwiązania problemu zmian klimatycznych.
czytaj więcejElektrownia Dukovany II, należąca do grupy CEZ, wysłała do trzech potencjalnych oferentów na budowę nowego bloku jądrowego w Elektrowni Jądrowej Dukovany oficjalne zaproszenie do wzięcia udziału w rundzie kwalifikacyjnej.
czytaj więcejenergetyka
EDF Energy, brytyjska spółka zależna francuskiego EDF, zarządzająca działającymi w Wielkiej Brytanii elektrowniami jądrowymi postanowiła nie uruchamiać ponownie dwóch bloków Elektrowni Jądrowej Dungeness B położonej na południowym wybrzeżu Anglii.
czytaj więcejenergetyka
Francuski państwowy koncern energetyczny EDF poinformował dziś, że złożył wiążącą ofertę na budowę sześciu bloków energetycznych z reaktorami EPR w Jaitapurze w indyjskim stanie Maharasztra. Według informacji podanych przez spółkę inwestycja miałaby łączną moc zainstalowaną 9,6 GW i dostarczałaby do 75 TWh energii elektrycznej rocznie.
czytaj więcejenergetyka
– Istnieje szansa, żeby Trójkąt Weimarski zaistniał na nowo. Francja potrzebuje nowej dynamiki w Europie, a Polska poszukuje nowych partnerstw po zmianie w Białym Domu i wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – mówi Monika Constant, dyrektor generalna Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. Jak wskazuje, środowa wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Paryżu ma zacieśnić polsko-francuskie relacje gospodarcze, a obaj politycy będą rozmawiać m.in. o transformacji energetycznej i budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, której Francuzi mogliby partnerować.
czytaj więcejnauka
Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej uruchamia nową specjalność na studiach magisterskich. Nuclear Power Engineering to trzy semestry wykładów, laboratoriów i zajęć – w języku angielskim – przygotowujących do pracy w sektorze energetyki jądrowej. Studenci mogą też liczyć na wycieczki naukowo-dydaktyczne w elektrowniach jądrowych i wykłady zaproszonych gości z czołowych koncernów energetycznych i zagranicznych uczelni.
czytaj więcejenergetyka
2 lutego 2021 roku minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, Sekretarz Stanu i Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski oraz wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński rozmawiali z odwiedzającym Warszawę ministrem Franckiem Riesterem odpowiedzialnym za handel zagraniczny Francji, który sprawuje funkcję przy ministrze ds. Europy i spraw zagranicznych.
czytaj więcejenergetyka
Serwis informacyjny Nikkei Asia opublikował wczoraj ciekawe omówienie wywiadu, jakiego japońskim dziennikarzom udzielił minister Michał Kurtyka. Polski minister środowiska i klimatu sygnalizował w nim perspektywy współpracy pomiędzy naszym krajem, a japońskim przemysłem jądrowym, który nazwał “najbardziej innowacyjnym i zaawansowanym technologicznie” na świecie.
czytaj więcejenergetyka
Pomimo podpisanych w ostatnim miesiącu przez USA z Polską i Rumunią umów o współpracy w zakresie rozwoju energetyki jądrowej w tych krajach, Francja nie odpuszcza i podpisuje podobne porozumienie z Rumunią oraz kontynuuje rozmowy z Polską.
czytaj więcejenergetyka
Budowa drugiego bloku elektrowni jądrowej Hinkley Point C w Somerset w Wielkiej Brytani osiągnęła kolejny kamień milowy w postaci zamontowania pierwszej masywnej części stalowej wykładziny ochronnej stanowiącej wewnętrzną część obudowy bezpieczeństwa. Transport, przez największy na świecie dźwig „Big Carl”, 170-tonowego elementu miał miejsce zaledwie dziewięć miesięcy po analogicznej operacji na pierwszym bloku, a jego budowa była o 30% szybsza niż identycznej części na bloku 1.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (71-80) z 82 » następne