poprzednie « wiadomości (1-9) z 9 » następneenergetyka
Wczoraj, 29 października o godzinie 19:00 czasu lokalnego, ponownie uruchomiono pierwszy w Japonii, po awarii w Fukushimie, reaktor typu BWR.
czytaj więcejenergetyka
Po 12 latach przerwy w pracy, rozpoczął się załadunek paliwa jądrowego do reaktora ABWR w siódmym bloku EJ Kashiwazaki-Kariwa.
czytaj więcejenergetyka
Hitachi-GE (nie mylić z GE Hitachi) zaprezentowało HI-ABWR – ewolucyjną wersję reaktora ABWR, czerpiącą z doświadczeń Fukushimy oraz zagranicznej certyfikacji reaktora ABWR.
czytaj więcejenergetyka
Japoński dozór jądrowy cofnął zakaz załadunku paliwa jądrowego do reaktorów elektrowni jądrowej Kashiwazaki-Kariwa. Japoński dozór jądrowy cofnął zakaz załadunku paliwa jądrowego do reaktorów Elektrowni Jądrowej Kashiwazaki-Kariwa.
czytaj więcejenergetyka
Amerykańska Komisja ds. Energii Jądrowej (US Nuclear Regulatory Commission - NRC) wydała certyfikat zaprojektowanego w Korei zaawansowanego reaktora APR-1400 o mocy 1400 MWe. Certyfikat wydany przez NRC stwierdza, że projekt w pełni spełnia amerykańskie wymagania bezpieczeństwa.
czytaj więcejTydzień temu Minister energii Krzysztof Tchórzewski na konferencji prasowej, jak informował PAP, zapowiedział, iż "jeżeli chodzi o polski projekt jądrowy, rozmawiamy o kwocie 70-75 mld zł". Biorąc pod uwagę ceny za jakie są budowane obecnie bloki jądrowe na świecie wynikało, iż planowana jest budowa 3 bloków o łącznej mocy mocy 4,5-5 GWe.
czytaj więcejW Polsce trwa debata na temat przyszłości i kształtu polskiej energetyki oraz ekologicznych rozwiązań, które wesprą walkę ze zmianami klimatu. Jedną z rozważanych technologii wpisujących się w krajowe plany jest wykorzystanie energetyki nuklearnej, która jest technologią bezemisyjną i umożliwi Polsce zaspokojenie zapotrzebowania na energię zapewniając krajowi niezależność energetyczną. Reaktory jądrowe są stosowane lub rozważane także w innych państwach Unii Europejskiej.
czytaj więcejDepartament Energii Jądrowej Ministerstwa Energii opublikował trzy zaproszenia do składania ofert na wykonanie usług, których przedmiotem jest wykonanie ekspertyz dotyczących programu jądrowego.
czytaj więcej- Polska potrzebuje stabilnych i czystych źródeł energii elektrycznej. Do tego celu wykorzystana powinna być energetyka jądrowa i czyste technologie węglowe – powiedział wiceminister energii Andrzej J. Piotrowski, w trakcie spotkania z Yosuke Takagi, wiceministrem w Ministerstwie Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii, które odbyło się 18 października 2016 r.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (1-9) z 9 » następne