Serwis informacyjny

KHNP zorganizowało „APR1400 Suppliers Symposium”

Data dodania: wtorek, 15 listopada 2022, autor: nuclear.pl

10 listopada KHNP zorganizowało w Warszawie „APR1400 Suppliers Symposium”, goszcząc przedstawicieli polskiego rządu i polskiego przemysłu. W trakcie konferencji podpisano 13 memoranda o współpracy z polskimi firmami.

Spotkanie zrealizowano we współpracy z Korea Nuclear Association, Izbą Energetyki i Ochrony Środowiska, KEPCO E&C, KEPCO Nuclear Fuel, KEPCO KPS, Doosan Enerbility, Daewoo E&C. Firmy wchodzące w skład Team Korea (KEPCO E&C, KEPCO KPS, KEPCO NF, Doosan Enerbility i Daewoo E&C) zaprezentowały osiągnięcia koreańskiej technologii jądrowej i możliwości reaktora APR1400, który został zaproponowany Polsce w ramach programu energetyki jądrowej.

Częścią wydarzenia były także branżowe spotkania B2B pomiędzy firmami zainteresowanymi udziałem w projekcie, w trakcie których przedstawiciele przedsiębiorstw z Korei i Polski omówili potencjalne obszary współpracy i mieli okazję do zacieśnienia relacji.

Podczas sympozjum Team Korea podpisał memoranda z 13 polskimi firmami, w tym z Zarmen, APS Energia, Energomontaż, Ecol i Transition Technologies, dotyczące współpracy w zakresie dostaw materiałów, obsługi i eksploatacji technologii. Zadeklarowano również dalsze zacieśnianie współpracy między firmami w ramach polskiego projektu jądrowego.


Podziel się z innymi


Komentarze