Serwis informacyjny

Aktualizacja komunikatu Fennovoima w sprawie realizacji projektu Hanhikivi

Data dodania: środa, 2 marca 2022, autor: nuclear.pl

Fennovoima, fińska firma będąca właścicielem projektu budowy Elektrowni Jądrowej Hanhikivi wydała aktualizację oświadczenia w związku z rosyjską inwazją na Ukrainie, w którym poinformowała iż sankcje nałożone na Rosję wpłyną na realizację prowadzonego przez nią projektu, ale jest zbyt wcześnie, aby ocenić szczegółowo ich wpływ.

Wizulalizacja EJ Hanhikivi-1, fot. Fennovoima
Wizulalizacja EJ Hanhikivi-1, fot. Fennovoima

Jak podkreślono w oświadczeniu, w ciągu ostatnich kilku dni społeczność międzynarodowa wprowadziła na Rosję nowe sankcje, które są często aktualizowane. Sektor jądrowy nie został włączony do tych ograniczeń. jednakże oczekuje się, że obecnie przyjęte sankcje wpłyną na projekt Hanhikivi 1. Ponieważ szczegółowe informacje nie są jeszcze dostępne, na razie nie można ocenić szczegółowych skutków.

Fennovoima poinformowała również ma zobowiązania i umowy z interesariuszami projektu, w tym z własnymi pracownikami. Obowiązki i zobowiązania prawne Fennovoimy pozostają niezmienione do czasu ich zmiany w wyniku nałożonych sankcji lub wiążących decyzji odpowiednich organów.

Firma na razie kontynuuje realizację projektu i będzie uważnie śledzić rozwój sytuacji. - Zdajemy sobie sprawę, że dramatyczna sytuacja wywołuje dyskusję zarówno w przestrzeni politycznej, jak i publicznej. Fennovoima jest w ścisłym kontakcie ze wszystkimi zainteresowanymi stronami - poinformowano w oświadczeniu.


Podziel się z innymi


Komentarze