Serwis informacyjny

Polskie firmy odpisują porozumienia o współpracy z EDF

Data dodania: środa, 1 grudnia 2021, autor: nuclear.pl

W trakcie czwartej edycji Światowej Wystawy Przemysłu Jądrowego (World Nuclear Exhibition – WNE), która trwa właśnie w Paryżu, EDF aktywnie angażuje się w promocję swojego portfela technologii reaktorów jądrowych, usług i know-how, podkreślając swoje kompetencje w całym cyklu życia projektu jądrowego, od procesu projektowania, budowy, eksploatacji i konserwacji, przez szkolenia i rozwój umiejętności po likwidację i zarządzanie odpadami.

Zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej edycji WNE „Przemysł jądrowy – partner społeczeństwa niskoemisyjnego w odpowiedzialnej przyszłości”, EDF zdecydowanie opowiedział się za potrzebą wykorzystania energii jądrowej jako jednego z kluczowych rozwiązań w walce ze zmianami klimatu i zapewnienia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w nadchodzących dziesięcioleciach.

Grupa EDF potwierdziła również swoje ambicje wspierania rozwoju energetyki jądrowej we Francji i na świecie poprzez budowanie długoterminowego partnerstwa między krajami, przynoszącego obopólne korzyści i tworzące wartość społeczno-gospodarczą.

Przy tej okazji, w obecności prezesa i dyrektora generalnego EDF Jean’a-Bernard’a Levy’ego, podpisano kilka porozumień o współpracy przemysłowej, których celem jest zapewnienie zaangażowania lokalnych partnerów i przemysłu dla pomyślnej realizacji przyszłych projektów bazujących na technologii EPR w Europie i na świecie.

W ramach strategii EDF dotyczącej dostawy od 4 do 6 bloków dla polskiego Programu Energetyki Jądrowej i zgodnie z niewiążącą ofertą wstępną złożoną w październiku 2021 roku, EDF zawarł umowy o współpracy z polskimi firmami: Dominion Polska, Egis Poland, Energomontaż-Północ Gdynia, Rafako i Zarmen.

Wykorzystując kompetencje i dotychczasowe doświadczenie polskich dostawców w branży energetycznej, EDF pragnie zmaksymalizować wkład polskiego łańcucha dostaw w sukces projektów jądrowych opartych na technologii EPR w Polsce i w Europie.

Podczas Światowej Wystawy Przemysłu Jądrowego EDF podpisał również umowy o współpracy z partnerami przemysłowymi z Czech oraz z Indii.


Podziel się z innymi


Komentarze