Serwis informacyjny

Minister Klimatu i Środowiska wręczył odznaki „Za zasługi dla Energetyki”

Data dodania: czwartek, 25 lutego 2021, autor: nuclear.pl

18 lutego 2021 roku minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka wręczył odznaki „Za zasługi dla Energetyki” Panom: Pawłowi Gajdzie z Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH), Maciejowi Lipce z Narodowego Centrum Badań Jądrowych i Adamowi Rajewskiemu z Politechniki Warszawskiej.

Minister Klimatu i Środowiska wręczył odznaki „Za zasługi dla Energetyki”, fot. MKiŚ
Minister Klimatu i Środowiska wręczył odznaki „Za zasługi dla Energetyki”, fot. MKiŚ

Paweł Gajda od 2012 roku jest zawodowo związany z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, od 2015 r. jako adiunkt w Wydziale Energetyki i Paliw w Katedrze Zrównoważonego Rozwoju Energetycznego. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym nagradzanych w konkursach na najlepsze publikacje naukowe z dziedziny energetyki jądrowej. Jest ekspertem Komisji Europejskiej ds. oceny projektów badawczych z zakresu energetyki jądrowej. Za działalność na rzecz młodego pokolenia inżynierów jądrowych otrzymał w 2020 r. nagrodę Jan Runnemark Award przyznawaną przez European Nuclear Society Young Generation Network.

Maciej Lipka związany jest z Narodowym Centrum Badań Jądrowych, gdzie pracuje od 2013 roku w Zakładzie Badań Reaktorowych. Od 2020 roku jest kierownikiem Działu Analiz i Pomiarów Reaktorowych.

Adam Rajewski od 12 lat pracuje na rzecz energetyki, zarówno na uczelni w Zakładzie Termodynamiki Instytutu Techniki Cieplnej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, jak i w sektorze prywatnym. Jest współautorem dwóch ekspertyz na temat możliwości uczestnictwa polskiego przemysłu w rozwoju energetyki jądrowej i współautorem interdyscyplinarnego kursu o zmianach klimatu prowadzonego przez Uniwersytet Warszawski.

Odznaki honorowe „Za zasługi dla Energetyki” przyznawane są na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 listopada 2001 roku.

Wszyscy trzej Panowie są członkami zespołu Fundacji nuclear.pl i można się z nimi spotkać m.in. podczas wykładów prowadzonych przez fundację w ramach Akademii nuclear.pl.


Podziel się z innymi


Komentarze