poprzednie « wiadomości (1-8) z 8 » następnenauka
Francuski Framatome, filia Grupy EDF, jeden z czołowych podmiotów światowego sektora energii jądrowej, rozpoczyna kolejny cykl wykładów i szkoleń z zakresu inżynierii jądrowej, na trzech polskich uczelniach technicznych, tj. Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej oraz po raz pierwszy na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
czytaj więcejnauka
Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe rozszerza katalog uczelni wyższych, z którymi będzie współpracować podczas realizacji rządowego programu energetyki jądrowej.
czytaj więcejenergetyka
18 lutego 2021 roku minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka wręczył odznaki „Za zasługi dla Energetyki” Panom: Pawłowi Gajdzie z Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH), Maciejowi Lipce z Narodowego Centrum Badań Jądrowych i Adamowi Rajewskiemu z Politechniki Warszawskiej.
czytaj więcejenergetyka
Podczas dzisiejszego briefingu prasowego koreańska firma Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) z zadowoleniem odniosła się do przyjęcia Programu Polskiej Energetyki Jądrowej, którego celem jest budowa elektrowni jądrowych o mocy zainstalowanej 6 – 9 GW w oparciu o duże sprawdzone reaktory wodno-ciśnieniowe. Spółka przedstawiła swoje globalne kompetencje w dziedzinie energetyki jądrowej oraz zadeklarowała chęć podzielenia się z Polską swoim blisko 50-letnim doświadczeniem w budowie i eksploatacji najnowszej generacji elektrowni jądrowych.
czytaj więcejnauka
Korea Hydro & Nuclear Power, światowy lider w energetyce jądrowej, ogłosił podczas seminarium „Rozwój zasobów ludzkich na potrzeby energetyki jądrowej pomiędzy Polską a Koreą” swoją gotowość do poszerzenia obecnej współpracy z polskimi instytucjami akademickimi oraz chęć wsparcia Polski w procesie kształcenia krajowych liderów w dziedzinie energetyki jądrowej – specjalistów o wysokich kompetencjach i wiedzy w obszarach zarządzania i inżynierii.
czytaj więcejnauka
W dniach 4-7 października w Warszawie odbywa się międzynarodowa konferencja NUTECH-2020, która jest kontynuacją Ogólnopolskich Sympozjów Zastosowań Techniki Jądrowej w Przemyśle, Rolnictwie, Medycynie i Ochronie Środowiska, które od roku, 1960 co trzy lata odbywają się w Polsce.
czytaj więcejenergetyka
Reaktory lekkowodne mogą posłużyć nie tylko do produkcji energii na potrzeby ciepłownictwa, lecz także zasilić proces elektrolizy w produkcji wodoru. Dzięki temu powstanie paliwo, które napędzi zeroemisyjny transport. Tego typu elektrownia jądrowa powstanie najprawdopodobniej w Idaho. Tymczasem w Polsce wciąż nie działa żadna taka elektrownia. Pierwsza rozpocznie produkcję nie wcześniej, niż w 2033 roku, podczas gdy np. w Czechach energetyka jądrowa zaspokaja obecnie ponad jedną trzecią zapotrzebowania na energię.
czytaj więcejmedycyna
Jak sprawić, żeby radioterapia była dokładniejsza i skuteczniejsza w leczeniu nowotworów? Jak podała Fundacja na rzecz Nauki Polskiej naukowcy i lekarze połączyli siły i pracują nad stworzeniem fantomu medycznego do precyzyjnego planowania dawki w radioterapii.
czytaj więcejpoprzednie « wiadomości (1-8) z 8 » następne