Serwis informacyjny

Akademia Onkologii Nuklearnej

Data dodania: piątek, 13 listopada 2020, autor: paa.gov.pl

O postępach w zakresie medycyny nuklearnej dyskutowali uczestnicy Akademii Onkologii Nuklearnej organizowanej przez Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy. Wydarzenie obyło się w dniach 5-6 listopada 2020 roku. W trakcie otwarcia Akademii przemówienie wygłosił Prezes Państwowej Agencji Atomistyki dr Łukasz Młynarkiewicz.

Pakowanie radiofarmaceutyków w szklane fiolki, fot. Dean Calma / IAEA (CC BY-SA 2.0)
Pakowanie radiofarmaceutyków w szklane fiolki, fot. Dean Calma / IAEA (CC BY-SA 2.0)

– Medycyna nuklearna jest niezwykle ważną i bardzo prężnie rozwijającą się dziedziną zastosowań promieniowania jonizującego – powiedział dr Łukasz Młynarkiewicz w trakcie otwarcia Akademii. – Cieszy mnie, że dzięki zaangażowaniu Ministerstwa Zdrowia, instytucji naukowych i badawczych, a wreszcie jednostek ochrony zdrowia, mieszkańcy Polski mają dostęp do coraz to nowszych terapii i metod diagnostycznych.

Wydarzenie miało charakter interdyscyplinarny. W ramach Akademii spotkali się specjaliści z różnych dziedzin, w tym onkologii, fizyki medycznej i ochrony radiologicznej.

O zagadnieniach regulacyjnych, w tym najnowszych zmianach w ustawie – Prawo atomowe, opowiedzieli inspektorzy dozoru jądrowego PAA na czele z Urszulą Kołodziej, Dyrektor Departamentu Ochrony Radiologicznej.

Akademia Onkologii Nuklearnej odbywała się pod patronatem naukowym Prezesa PAA.

Tagi


Podziel się z innymi


Komentarze