Serwis informacyjny

Misja ekspercka IAEA wspiera rozwój zintegrowanego systemu zarzadzania w PAA

Data dodania: środa, 9 maja 2018, autor: paa.gov.pl

W dniu 8 maja 2018 r. rozpoczęła się misja ekspercka Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej wspierająca rozwój zintegrowanego systemu zarządzania w PAA.

Logo PAA
Logo PAA

- Tematyka zintegrowanego systemu zarządzania jest szczególnie istotna, ponieważ wspiera realizowanie procesów dozorowych i utrzymywane właściwego poziomu kultury bezpieczeństwa w naszym urzędzie, a tym samym wśród naszych licencjobiorców – powiedział Andrzej Przybycin Prezes Państwowej Agencji Atomistyki, otwierając wydarzenie.

W trakcie serii spotkań, specjaliści Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) oraz doświadczeni eksperci z Finlandii i Holandii przeanalizują etap na jakim znajduje się obecnie implementacja zintegrowanego systemu zarządzania w Państwowej Agencji Atomistyki.

Praca wykonana podczas trwania misji pozwoli na ocenę obecnego stanu systemu zintegrowanego zarządzania w PAA, zidentyfikowanie kluczowych wyzwań, jak również umożliwi zaplanowanie dalszych działań związanych z tym zagadnieniem.

Zintegrowany system zarządzania pozwala na połączenie wszystkich elementów organizacji w jeden spójny system, jasno określający jej podstawowe zasady i cele oraz umożliwiający realizację tych celów w sposób skuteczny i efektywny. Elementy te obejmują plany i strategie, struktury, zasoby, procesy, udokumentowane zasady i procedury, jak również personel i kulturę organizacyjną.

Cele i procesy organizacji powinny odnosić się do wszystkich wymagań jej stawianych, a w szczególności w zakresie bezpieczeństwa, zdrowia, środowiska, bezpieczeństwa fizycznego, jakości, efektywności i odpowiedzialności społecznej. Dla urzędu dozoru jądrowego jakim jest PAA, zintegrowany system zarządzania ma szczególne znaczenie, gdyż zapewnia priorytet bezpieczeństwa jądrowego we wszystkich działaniach urzędu.


Podziel się z innymi


Komentarze